Toobali sõnul on tal õigus erakonda kuuluda ({{commentsTotal}})

{{1461852908000 | amCalendar}}

Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali sõnul on tal õigus erakonda kuuluda, kuna tema hinnangul lubab põhikiri erakonna juhatusel liikmete väljaheitmise üle otsust langetada.

Riigikohus ei võtnud arutlusse vaidlust Keskerakonna uue põhikirja kinnitamise üle ja kehtima jääb vana põhikiri. Selle järgi tuleks erakonnast välja arvata liikmed, kelle osas on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus ehk välja tuleks arvata Lauri Laasi ja Priit Toobal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Priit Toobal on ka täna äriregistris kirjas kui Keskerakonna liige. Nii peabki tema hinnangul olema, sest kohe pärast Keskerakonna kongressi toimunud juhatuse koosolekul ei kinnitatud tema ja Lauri Laasi erakonnast väljaheitmist.

"Juhatus konsensuslikult otsustas kehtiva põhikirja järgi, mis 2011. aastal äriregistrisse kohtuametnike poolt kanti, et Toobali ja Laasi väljaarvamist juhatuse poolt mitte kinnitada," kommenteeris Toobal.

Erakonna põhikirjas on sõna-sõnalt öeldud, et erakonnast arvatakse liige välja, kui tema kriminaalasjas on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus. Seda nimetab Toobal üheks väljarvamise aluseks. Neid on tema hinnangul veel, nagu näiteks liikmemaksu tasumata jätmine või partei maine kahjustamine. Edasi on kirjas veel, et väljaarvamise kinnitab erakonna juhatus.

"Siin on erakonna juhatuse otsus selle kohta, mis tehti 29. novembril, kus öeldi, et Toobali ja Laasi väljaarvamist ei kinnitatud. See on juhatuse poolt konsensuslikult tehtud otsus. Mailis Reps näiteks sellel juhatuse koosolekul ei nõudnud hääletamist, ei öelnud, mis ta sellest otsusest arvab," rääkis Toobal.

Ta lisas, et ei näe mingit põhjust seda uuesti arutama hakata.

Keskerakonna juhatusse kuuluv Mailis Reps leiab, et just sellesama kehtima jäänud põhikirja järgi peab juhatus Laasi ja Toobali Keskerakonnast välja arvama.

"On punktid, mille kohta ei ole delegatsiooniõigust, ja see on kinnitamine. Ja üks nendest on see, kui inimese kohta on kiriminaalkorras karistus jõustunud, läbitud on kõik astmed ja see on jõustunud ja seal ei ole enam delegatsiooniõigust," rääkis Reps.

Ta selgitas, et küsimus on selles, kas kriminaalkorras jõustunud otsuse puhul on juhatusel üldse midagi otsustada või tuleb parteist väljaarvamine kinnitada.

"Tõepoolest, täna selle sõnastusega on juhatusel võimalik võtta see teadmiseks ja öelda - nii on," märkis Reps.

Kui juhatus ei kinnita väljaarvamist, rikutakse Repsi hinnangul põhikirja.

Keskerakonnal on Toobali ja Laasi väljaviskamise kohta olemas ka aukohtu otsus. "Aukohtu otsus oli see, et siin ei ole tõlgendamisruumi - juhatus peab välja arvama," tõdes Reps.

Partei kehtima jäänud põhikiri ei näe ette ka nelja aseesimeest. Toobal pakub, et aseesimehed võiks nimetada esimehe asetäitjateks. Keskerakonna juhatuse koosolek on 20. mail.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.