Toobali sõnul on tal õigus erakonda kuuluda ({{commentsTotal}})

{{1461852908000 | amCalendar}}

Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali sõnul on tal õigus erakonda kuuluda, kuna tema hinnangul lubab põhikiri erakonna juhatusel liikmete väljaheitmise üle otsust langetada.

Riigikohus ei võtnud arutlusse vaidlust Keskerakonna uue põhikirja kinnitamise üle ja kehtima jääb vana põhikiri. Selle järgi tuleks erakonnast välja arvata liikmed, kelle osas on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus ehk välja tuleks arvata Lauri Laasi ja Priit Toobal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Priit Toobal on ka täna äriregistris kirjas kui Keskerakonna liige. Nii peabki tema hinnangul olema, sest kohe pärast Keskerakonna kongressi toimunud juhatuse koosolekul ei kinnitatud tema ja Lauri Laasi erakonnast väljaheitmist.

"Juhatus konsensuslikult otsustas kehtiva põhikirja järgi, mis 2011. aastal äriregistrisse kohtuametnike poolt kanti, et Toobali ja Laasi väljaarvamist juhatuse poolt mitte kinnitada," kommenteeris Toobal.

Erakonna põhikirjas on sõna-sõnalt öeldud, et erakonnast arvatakse liige välja, kui tema kriminaalasjas on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus. Seda nimetab Toobal üheks väljarvamise aluseks. Neid on tema hinnangul veel, nagu näiteks liikmemaksu tasumata jätmine või partei maine kahjustamine. Edasi on kirjas veel, et väljaarvamise kinnitab erakonna juhatus.

"Siin on erakonna juhatuse otsus selle kohta, mis tehti 29. novembril, kus öeldi, et Toobali ja Laasi väljaarvamist ei kinnitatud. See on juhatuse poolt konsensuslikult tehtud otsus. Mailis Reps näiteks sellel juhatuse koosolekul ei nõudnud hääletamist, ei öelnud, mis ta sellest otsusest arvab," rääkis Toobal.

Ta lisas, et ei näe mingit põhjust seda uuesti arutama hakata.

Keskerakonna juhatusse kuuluv Mailis Reps leiab, et just sellesama kehtima jäänud põhikirja järgi peab juhatus Laasi ja Toobali Keskerakonnast välja arvama.

"On punktid, mille kohta ei ole delegatsiooniõigust, ja see on kinnitamine. Ja üks nendest on see, kui inimese kohta on kiriminaalkorras karistus jõustunud, läbitud on kõik astmed ja see on jõustunud ja seal ei ole enam delegatsiooniõigust," rääkis Reps.

Ta selgitas, et küsimus on selles, kas kriminaalkorras jõustunud otsuse puhul on juhatusel üldse midagi otsustada või tuleb parteist väljaarvamine kinnitada.

"Tõepoolest, täna selle sõnastusega on juhatusel võimalik võtta see teadmiseks ja öelda - nii on," märkis Reps.

Kui juhatus ei kinnita väljaarvamist, rikutakse Repsi hinnangul põhikirja.

Keskerakonnal on Toobali ja Laasi väljaviskamise kohta olemas ka aukohtu otsus. "Aukohtu otsus oli see, et siin ei ole tõlgendamisruumi - juhatus peab välja arvama," tõdes Reps.

Partei kehtima jäänud põhikiri ei näe ette ka nelja aseesimeest. Toobal pakub, et aseesimehed võiks nimetada esimehe asetäitjateks. Keskerakonna juhatuse koosolek on 20. mail.

Toimetaja: Merili NaelAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema