Eesti ja Läti vahel hoogustub piirala elanike töötamine naaberriigis ({{commentsTotal}})

Üha enam lätlasi käib tööl Eestis ja vastupidi, sest oskustöölisi vajatakse mõlemal pool piiri. Valgas peetud Liivimaa töömess näitas, et paljud firmad arvestavad naabrite tööjõuga.

Üha enam ettevõtteid peab kõiki Balti riike oma koduturuks. Tööjõudki liigub sinna, kus parasjagu sobivam ja tasuvam koht vaba, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti ja Läti vahel hoogustub piiriala elanike töötamine naaberriigis, kuid minnakse ka piirist üha kaugemale. On firmasid, kes sõidutavad rahva bussiga Lätist kohale ja on neid, kes vastastikku töötamisvõimalusi vahendavad.

"Pakume tööd Eestis. Suuname lätlasi appi Eesti ettevõtetele, kus tööjõudu vajatakse. Valdkonnad on erinevad - puidu- ja metallitöö, toiduainete valmistamine. Hõlmatud on kogu Eesti - meie kaudu töötatakse Viljandis, Tartus, Pärnus, Suure-Jaanis ja mujal," selgitas Läti firma EKK-HR omanik ja juht Elina Koršuna.

Üle Eesti-Läti piiri käib tööle sadu inimesi, kuid nende täpne arv pole teada.

"Tööjõudu tuleb mõlemalt poolt vaadata, ka teisel pool piiri elavad inimesed tahavad tööd. Ja kui on meile sobilikud inimesed, kvalifitseeritud, võtame nad kahel käel vastu. Tööjõudu on meil tõesti vaja," kinnitas AS Gomab Mööbel tsehhijuhtaja Väino Klassman.

Liivimaa töömessil pakkusid Eesti töötukassa ja nende Läti kolleegid töökohti mõlemal pool piiri. Otsitakse mitut keelt valdavaid teenindajaid ja müügijuhte, oskustööliste puhul saab hakkama vene keelega.

Tööjõu liikumine üle piiri on suurendanud ettevõtete omavahelist konkurentsi.

"Enamalt jaolt sobivad lätlased neile töödele, kus pole riigikeele nõuet. Need on oskus- ja lihttööd. Kuna Eestis on töötasu kõrgem kui Lätis, siis lätlased otsivadki paremaid võimalusi meie poolelt," ütles töötukassa Valgamaa osakonna juhataja Merike Metsavas.

Eesti töötukassa ja Valga haigla sõlmisid koostööleppe. Töötukassale on see üle Eesti 18. koostööpartner.

"Eelkõige oleme tervishoiuasutusena valmis pakkuma tervishoiuteenust kõigile siia pöörduvaile isikuile, olgu nad Eestist või Lätist. Loomulikult käib meile ka Lätist töötajaid. Meil töötab täna kolm Läti arsti, mitu õde ja üksikud inimesed ka abi- ja tugipersonalist," rääkis Valga haigla juhatuse esimees Marek Seer.

Töötute arv Eesti-Läti piirialal on enam-vähem võrdne.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.