Eesti ja Läti vahel hoogustub piirala elanike töötamine naaberriigis ({{commentsTotal}})

Üha enam lätlasi käib tööl Eestis ja vastupidi, sest oskustöölisi vajatakse mõlemal pool piiri. Valgas peetud Liivimaa töömess näitas, et paljud firmad arvestavad naabrite tööjõuga.

Üha enam ettevõtteid peab kõiki Balti riike oma koduturuks. Tööjõudki liigub sinna, kus parasjagu sobivam ja tasuvam koht vaba, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti ja Läti vahel hoogustub piiriala elanike töötamine naaberriigis, kuid minnakse ka piirist üha kaugemale. On firmasid, kes sõidutavad rahva bussiga Lätist kohale ja on neid, kes vastastikku töötamisvõimalusi vahendavad.

"Pakume tööd Eestis. Suuname lätlasi appi Eesti ettevõtetele, kus tööjõudu vajatakse. Valdkonnad on erinevad - puidu- ja metallitöö, toiduainete valmistamine. Hõlmatud on kogu Eesti - meie kaudu töötatakse Viljandis, Tartus, Pärnus, Suure-Jaanis ja mujal," selgitas Läti firma EKK-HR omanik ja juht Elina Koršuna.

Üle Eesti-Läti piiri käib tööle sadu inimesi, kuid nende täpne arv pole teada.

"Tööjõudu tuleb mõlemalt poolt vaadata, ka teisel pool piiri elavad inimesed tahavad tööd. Ja kui on meile sobilikud inimesed, kvalifitseeritud, võtame nad kahel käel vastu. Tööjõudu on meil tõesti vaja," kinnitas AS Gomab Mööbel tsehhijuhtaja Väino Klassman.

Liivimaa töömessil pakkusid Eesti töötukassa ja nende Läti kolleegid töökohti mõlemal pool piiri. Otsitakse mitut keelt valdavaid teenindajaid ja müügijuhte, oskustööliste puhul saab hakkama vene keelega.

Tööjõu liikumine üle piiri on suurendanud ettevõtete omavahelist konkurentsi.

"Enamalt jaolt sobivad lätlased neile töödele, kus pole riigikeele nõuet. Need on oskus- ja lihttööd. Kuna Eestis on töötasu kõrgem kui Lätis, siis lätlased otsivadki paremaid võimalusi meie poolelt," ütles töötukassa Valgamaa osakonna juhataja Merike Metsavas.

Eesti töötukassa ja Valga haigla sõlmisid koostööleppe. Töötukassale on see üle Eesti 18. koostööpartner.

"Eelkõige oleme tervishoiuasutusena valmis pakkuma tervishoiuteenust kõigile siia pöörduvaile isikuile, olgu nad Eestist või Lätist. Loomulikult käib meile ka Lätist töötajaid. Meil töötab täna kolm Läti arsti, mitu õde ja üksikud inimesed ka abi- ja tugipersonalist," rääkis Valga haigla juhatuse esimees Marek Seer.

Töötute arv Eesti-Läti piirialal on enam-vähem võrdne.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema