Ginteri hinnangul tuleks Toobal ja Laasi parteist välja heita ({{commentsTotal}})

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna professori Jaan Ginteri hinnangul tuleks keskerakondlased Priit Toobal ja Lauri Laasi põhikirja järgi erakonnast välja heita ning juhatusel pole olnud põhjust kaaluda, kas seda teha või mitte.

Kuna Keskerakonna põhikirjas on öeldud, et liikmed arvatakse erakonnast välja peale süüdimõistvat kohtuotsust kriminaalasjas, siis väljaheitmine on otsustatud juba kohtu-otsusega ja juhatusel tuleb see lihtsalt kinnitada, selgitas Ginter, "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"Keskerakonna põhikirjas oli neid kinnitamisi tegelikult päris huvitavalt hästi mitmel tasandil. Ma vaatasin selle põhikirja üle. Et kõigepealt peaks osakond tegema ettepaneku, esildise väljaheitmiseks, siis peaks piirkonna juhatus välja heitma ja siis peaks erakonna juhatus, see kõige kõrgem juhatus selle veel kinnitama. Aga kõik need kaalumised on tegelikult - vähemalt kui puht õiguslikult võtta - vajalikud siis, kui on otsustus seal näiteks kellegi maine kahjustamisest või kui on midagi kaaluda. Aga kui see tingimus, millest põhikirjas juttu on - kriminaalasjas süüdimõistmine - kui see on juba kohtu poolt otsustatud, siis ei ole ausalt öeldes seal midagi kaaluda," kommenteeris Ginter.

Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali sõnul on tal õigus erakonda kuuluda, kuna tema hinnangul lubab põhikiri erakonna juhatusel liikmete väljaheitmise üle otsust langetada.

Novembri lõpus otsustas Keskerakonna juhatus, et ei kinnita Toobali ja Laasi parteist väljaheitmist.

Toimetaja: Aleksander KrjukovJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema