Ginteri hinnangul tuleks Toobal ja Laasi parteist välja heita ({{commentsTotal}})

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna professori Jaan Ginteri hinnangul tuleks keskerakondlased Priit Toobal ja Lauri Laasi põhikirja järgi erakonnast välja heita ning juhatusel pole olnud põhjust kaaluda, kas seda teha või mitte.

Kuna Keskerakonna põhikirjas on öeldud, et liikmed arvatakse erakonnast välja peale süüdimõistvat kohtuotsust kriminaalasjas, siis väljaheitmine on otsustatud juba kohtu-otsusega ja juhatusel tuleb see lihtsalt kinnitada, selgitas Ginter, "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"Keskerakonna põhikirjas oli neid kinnitamisi tegelikult päris huvitavalt hästi mitmel tasandil. Ma vaatasin selle põhikirja üle. Et kõigepealt peaks osakond tegema ettepaneku, esildise väljaheitmiseks, siis peaks piirkonna juhatus välja heitma ja siis peaks erakonna juhatus, see kõige kõrgem juhatus selle veel kinnitama. Aga kõik need kaalumised on tegelikult - vähemalt kui puht õiguslikult võtta - vajalikud siis, kui on otsustus seal näiteks kellegi maine kahjustamisest või kui on midagi kaaluda. Aga kui see tingimus, millest põhikirjas juttu on - kriminaalasjas süüdimõistmine - kui see on juba kohtu poolt otsustatud, siis ei ole ausalt öeldes seal midagi kaaluda," kommenteeris Ginter.

Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali sõnul on tal õigus erakonda kuuluda, kuna tema hinnangul lubab põhikiri erakonna juhatusel liikmete väljaheitmise üle otsust langetada.

Novembri lõpus otsustas Keskerakonna juhatus, et ei kinnita Toobali ja Laasi parteist väljaheitmist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised