Värska-Saatse maantee halb seis on kohalikud vihale ajanud ({{commentsTotal}})

Maanteeamet lubas juba paari aasta eest, et teeb korda piki riigipiiri kulgeva Värska-Saatse maantee, mis ühendab Saatse saapa taha jäävaid külasid vallakeskusega. Lubadust pole aga senini täidetud ning kohalike kannatus on katkemas, sest vihmased ilmad on riigimaantee mannetu seisukorra taas välja toonud.

Saatse elanikud on nullpunktis tagasi. Kahe aasta eest kogutud allkirjad ning rahvakoosolekul maanteeametilt saadud lubadus pole vilja kandanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tee põhiprobleem on see, et ta on valesti natuke ehitatud, et siin on savi ja lubja segu, mis vihmaga teeb selle tee hästi libedaks ja isegi mõned kohad on täiesti läbimatud," ütles kohalik elanik Silver Hüdsi.

Seda viga tunnistas ka maanteeamet ise, andes samas lubaduse, et tee tehakse korda 2014. aasta suvel.

"Maanteeamet tegi Saatse tee peal neli katselõiku, et seda kruusatee olukorda parandada, kahjuks ükski katselõik soovitud tulemust meile ei andnud, et pigem probleemid suurenesid," ütles maanteeameti Lõuna regiooni hooldevaldkonna juht Tiit Valt

Probleem ei puuduta aga üksnes kohalikke, kes igapäevaselt seda teelõiku sõitma peavad.

"Piirivalve on siin, piirivalve tee, mis ju tegelikult peaks olema Eesti riigi ütleme, et eliittee, siis see on siin üks suuremaid Eesti riigi häbiplekke täna siin," sõnas Silver Hüdsi.

Saatse teelõigu kordategemine ei ole niisama lihtne, sest osa sellest teest jääb Venemaa alla.

Et kooskõlastused idanaabritega on aga vaevalised tulema, ollakse maanteeametis piirileppe ratifitseerimise ootel.

"Me loodame, hetkel et tee ehituse ajaks on see juba Eesti riigi osa," ütles Tiit Valt.

Rahastuse maantee kordategemiseks loodab maanteeamet saada läbi EST-RUS projekti.

"Kui me saame toetuse, siis 2019. aastaks on see katte alla viidud," lisas Valt.

Kuigi kohalikud unistavad Saatses mustast teekattest, siis parimal juhul on neil loota, et teele tuleb tolmuvaba kruusakate. Seni tuleb aga leppida teeoludega nii nagu need on.

Toimetaja: Aleksander KrjukovAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema