Värska-Saatse maantee halb seis on kohalikud vihale ajanud ({{commentsTotal}})

Maanteeamet lubas juba paari aasta eest, et teeb korda piki riigipiiri kulgeva Värska-Saatse maantee, mis ühendab Saatse saapa taha jäävaid külasid vallakeskusega. Lubadust pole aga senini täidetud ning kohalike kannatus on katkemas, sest vihmased ilmad on riigimaantee mannetu seisukorra taas välja toonud.

Saatse elanikud on nullpunktis tagasi. Kahe aasta eest kogutud allkirjad ning rahvakoosolekul maanteeametilt saadud lubadus pole vilja kandanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tee põhiprobleem on see, et ta on valesti natuke ehitatud, et siin on savi ja lubja segu, mis vihmaga teeb selle tee hästi libedaks ja isegi mõned kohad on täiesti läbimatud," ütles kohalik elanik Silver Hüdsi.

Seda viga tunnistas ka maanteeamet ise, andes samas lubaduse, et tee tehakse korda 2014. aasta suvel.

"Maanteeamet tegi Saatse tee peal neli katselõiku, et seda kruusatee olukorda parandada, kahjuks ükski katselõik soovitud tulemust meile ei andnud, et pigem probleemid suurenesid," ütles maanteeameti Lõuna regiooni hooldevaldkonna juht Tiit Valt

Probleem ei puuduta aga üksnes kohalikke, kes igapäevaselt seda teelõiku sõitma peavad.

"Piirivalve on siin, piirivalve tee, mis ju tegelikult peaks olema Eesti riigi ütleme, et eliittee, siis see on siin üks suuremaid Eesti riigi häbiplekke täna siin," sõnas Silver Hüdsi.

Saatse teelõigu kordategemine ei ole niisama lihtne, sest osa sellest teest jääb Venemaa alla.

Et kooskõlastused idanaabritega on aga vaevalised tulema, ollakse maanteeametis piirileppe ratifitseerimise ootel.

"Me loodame, hetkel et tee ehituse ajaks on see juba Eesti riigi osa," ütles Tiit Valt.

Rahastuse maantee kordategemiseks loodab maanteeamet saada läbi EST-RUS projekti.

"Kui me saame toetuse, siis 2019. aastaks on see katte alla viidud," lisas Valt.

Kuigi kohalikud unistavad Saatses mustast teekattest, siis parimal juhul on neil loota, et teele tuleb tolmuvaba kruusakate. Seni tuleb aga leppida teeoludega nii nagu need on.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.