Vabatahtlikuna Viljandis töötav saksa noormees õppis poole aastaga eesti keele selgeks ({{commentsTotal}})

Euroopa noortevahetusprogrammi kaudu Viljandi Näituse kodus ja Karula kodus vabatahtlikuna töötav Saksamaalt pärit Klemens Höfflin õppis poole aastaga ära eesti keele ning on oma töö ja eluga Viljandis väga rahul. Noormees soovis töötada vabatahtlikuna just sellises riigis, millest ta polnud varem midagi kuulnud.

19-aastane Klemens Höfflin on väga mitmekülgsete huvidega noormees ja kõike seda saab ta kasutada ka oma töös, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Näiteks ma teen ratastoolitantsu või tantsin lihtsalt. Mulle meeldib väga laulmine ja mulle meeldib ka, kui me oleme ainult õues ja kõnnime," rääkis ta.

Karula Kodu ja Viljandi Näituse Kodu juht Kristel Jaago ütles, et Euroopas on väga tavaline, et noored käivad juba kooli kõrvalt vabatahtlikku tööd tegemas. "Eestis võiks seda olla palju rohkem. Kui ta oleks eesti poiss, see üllataks mind, kuid kuna ta on saksa poiss, siis see ei üllata mind," märkis Jaago.

Eesti keelt hakkas Höfflin õppima juba Saksamaal ja Eestis elades on huvi keele vastu aina süvenenud.

Et paremini siinsesse ellu sisse elada ja omale sõpru leida, otsustas ta minna huvikooli rahvatantsuringi ja muusikakooli orkestrisse.

"Mulle meeldib väga, sest ma saan õues jalutada ja mulle see meeldib. Aga kui ilm pole ilus, siis sellest on kahju natuke. Ma jään siia augusti lõpuni ja siis ma tahan töötada arstina, aga enne ma pean minema ülikooli," rääkis Höfflin oma plaanidest.

Jaago sõnul on ta Höfflinilt õppinud rõõmu ja motivatsiooni teha midagi tasuta. "Aasta aega meiega - see on see, mida me temalt iga päev saame," sõnas Jaago.

Klemens Höfflin lubab Saksamaale naastes eesti keelt ja siinseid sõpru mitte unustada ja võimalusel siia tagasigi tulla.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.