Vabatahtlikuna Viljandis töötav saksa noormees õppis poole aastaga eesti keele selgeks ({{commentsTotal}})

Euroopa noortevahetusprogrammi kaudu Viljandi Näituse kodus ja Karula kodus vabatahtlikuna töötav Saksamaalt pärit Klemens Höfflin õppis poole aastaga ära eesti keele ning on oma töö ja eluga Viljandis väga rahul. Noormees soovis töötada vabatahtlikuna just sellises riigis, millest ta polnud varem midagi kuulnud.

19-aastane Klemens Höfflin on väga mitmekülgsete huvidega noormees ja kõike seda saab ta kasutada ka oma töös, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Näiteks ma teen ratastoolitantsu või tantsin lihtsalt. Mulle meeldib väga laulmine ja mulle meeldib ka, kui me oleme ainult õues ja kõnnime," rääkis ta.

Karula Kodu ja Viljandi Näituse Kodu juht Kristel Jaago ütles, et Euroopas on väga tavaline, et noored käivad juba kooli kõrvalt vabatahtlikku tööd tegemas. "Eestis võiks seda olla palju rohkem. Kui ta oleks eesti poiss, see üllataks mind, kuid kuna ta on saksa poiss, siis see ei üllata mind," märkis Jaago.

Eesti keelt hakkas Höfflin õppima juba Saksamaal ja Eestis elades on huvi keele vastu aina süvenenud.

Et paremini siinsesse ellu sisse elada ja omale sõpru leida, otsustas ta minna huvikooli rahvatantsuringi ja muusikakooli orkestrisse.

"Mulle meeldib väga, sest ma saan õues jalutada ja mulle see meeldib. Aga kui ilm pole ilus, siis sellest on kahju natuke. Ma jään siia augusti lõpuni ja siis ma tahan töötada arstina, aga enne ma pean minema ülikooli," rääkis Höfflin oma plaanidest.

Jaago sõnul on ta Höfflinilt õppinud rõõmu ja motivatsiooni teha midagi tasuta. "Aasta aega meiega - see on see, mida me temalt iga päev saame," sõnas Jaago.

Klemens Höfflin lubab Saksamaale naastes eesti keelt ja siinseid sõpru mitte unustada ja võimalusel siia tagasigi tulla.

Toimetaja: Merili NaelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema