Vanalinna baarid kaotasid vaidluse linnaga alkoholimüügi piiramises ({{commentsTotal}})

{{1461932151000 | amCalendar}}

Tallinna halduskohus jättis täna Tallinna vanalinnas asuvaid baare pidavate Nimeta Management OÜ, St.Patrick’s OÜ ja Kanteron BVI OÜ kaebused linnavalitsuse alkoholimüügi piiramise korraldusele rahuldamata.

Halduskohtu otsuse saab vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus hiljemalt 30. mail, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR.ee-le.

Kohus tõdes, et Nimeta baari põhjustatud häirivat müra kinnitasid kohtus mitu tunnistajat ning see on tõendamist leidnud ka mõõtmistulemustega.

Samuti kinnitasid tunnistajad kohtus, et Nimeta baari vahetus läheduses kogunevad inimesed suure hulgana, kellest enamus on joobes, kõneldakse valjuhäälselt või isegi karjutakse, suitsetatakse, reostatakse tänavat, tekitatakse tülisid ja kaklusi.

Tallinna linn on rõhutanud, et Nimeta Management OÜ majandustegevus häirib nii hoonesiseselt leviva müra kui ka väljaspool hoonet tekitatud mõjutuste kaudu.

Kohus nõustus linna arvamusega, et kõigi nende lõbususkohtadega kaasnevad sarnased negatiivsed mõjud väljaspool müügikohta ning müraallikaks on ka nende klientidest lähtuv käitumine nende müügikohast väljaspool.

Kohus nentis, et Nimeta Management OÜ, St.Patrick’s OÜ ja Route 13 suhtes on linna poolt tehtud korraldus piirata alkoholimüüki õiguspärane.

Piirangud lükkuvad edasi, kui baariomanikud otsuse järgmise astme kohtus vaidlustavad. Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul võidakse piirangud kohe ka kaotada, kui omanikud läbirääkimislaua taha tuleksid.

"Me kindlasti ei pretendeeri sellele, et tahame kogu vanalinnas alkoholimüügi piiranguid kehtestada. Praegu eeskätt pretendeerime sellele, et oleks kord majas ja korrarikkumisi vähem. Ettevõtjad, kes on oma kohtulahendid kätte saanud, peaksid pöörduma linnavalitsuse poole, et kordki näidata head tahet ja läbirääkimisoskust, et üheskoos vaadata, kus see tasakaalupunkt on," rääkis Sarapuu "Aktuaalsele kaamerale".

Valli baari omanik Valli Kaseorg ütles, et esialgu proovitakse linnavalitsusega rääkida. "Ega see kohtuotsus meile väga meeltmööda ole. Me praegu mõtleme, mida edasi teha. Me esialgu proovime linnavalitsusega kokku saada ja rääkida, kuna me oleme üldse ainult 2-ni lahti - ei ole kõige pikem see tööaeg," kommenteeris Kaseorg.

Ainsana tühistati piirangud pubidele Baieri Kelder ja Dubliner.

Tallinna linnavalitsuse mullu 21. oktoobri korralduses kohustati firmasid lõpetama majandustegevus, alkohoolse joogi müük vahemikus kell 00.00-5 ja puhkepäevale eelneval ööl kell 1-5, samuti lõpetama toitlustamine ja meelelahutusprogrammi pakkumine kell 00.00-5 ja puhkepäevale eelneval ööl kell 2-05.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics