Vanalinna baarid kaotasid vaidluse linnaga alkoholimüügi piiramises ({{commentsTotal}})

{{1461932151000 | amCalendar}}

Tallinna halduskohus jättis täna Tallinna vanalinnas asuvaid baare pidavate Nimeta Management OÜ, St.Patrick’s OÜ ja Kanteron BVI OÜ kaebused linnavalitsuse alkoholimüügi piiramise korraldusele rahuldamata.

Halduskohtu otsuse saab vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus hiljemalt 30. mail, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR.ee-le.

Kohus tõdes, et Nimeta baari põhjustatud häirivat müra kinnitasid kohtus mitu tunnistajat ning see on tõendamist leidnud ka mõõtmistulemustega.

Samuti kinnitasid tunnistajad kohtus, et Nimeta baari vahetus läheduses kogunevad inimesed suure hulgana, kellest enamus on joobes, kõneldakse valjuhäälselt või isegi karjutakse, suitsetatakse, reostatakse tänavat, tekitatakse tülisid ja kaklusi.

Tallinna linn on rõhutanud, et Nimeta Management OÜ majandustegevus häirib nii hoonesiseselt leviva müra kui ka väljaspool hoonet tekitatud mõjutuste kaudu.

Kohus nõustus linna arvamusega, et kõigi nende lõbususkohtadega kaasnevad sarnased negatiivsed mõjud väljaspool müügikohta ning müraallikaks on ka nende klientidest lähtuv käitumine nende müügikohast väljaspool.

Kohus nentis, et Nimeta Management OÜ, St.Patrick’s OÜ ja Route 13 suhtes on linna poolt tehtud korraldus piirata alkoholimüüki õiguspärane.

Piirangud lükkuvad edasi, kui baariomanikud otsuse järgmise astme kohtus vaidlustavad. Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul võidakse piirangud kohe ka kaotada, kui omanikud läbirääkimislaua taha tuleksid.

"Me kindlasti ei pretendeeri sellele, et tahame kogu vanalinnas alkoholimüügi piiranguid kehtestada. Praegu eeskätt pretendeerime sellele, et oleks kord majas ja korrarikkumisi vähem. Ettevõtjad, kes on oma kohtulahendid kätte saanud, peaksid pöörduma linnavalitsuse poole, et kordki näidata head tahet ja läbirääkimisoskust, et üheskoos vaadata, kus see tasakaalupunkt on," rääkis Sarapuu "Aktuaalsele kaamerale".

Valli baari omanik Valli Kaseorg ütles, et esialgu proovitakse linnavalitsusega rääkida. "Ega see kohtuotsus meile väga meeltmööda ole. Me praegu mõtleme, mida edasi teha. Me esialgu proovime linnavalitsusega kokku saada ja rääkida, kuna me oleme üldse ainult 2-ni lahti - ei ole kõige pikem see tööaeg," kommenteeris Kaseorg.

Ainsana tühistati piirangud pubidele Baieri Kelder ja Dubliner.

Tallinna linnavalitsuse mullu 21. oktoobri korralduses kohustati firmasid lõpetama majandustegevus, alkohoolse joogi müük vahemikus kell 00.00-5 ja puhkepäevale eelneval ööl kell 1-5, samuti lõpetama toitlustamine ja meelelahutusprogrammi pakkumine kell 00.00-5 ja puhkepäevale eelneval ööl kell 2-05.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised