Skeleton suurendab tootmisvõimekust ({{commentsTotal}})

Kõrgtehnoloogiline ettevõte Skeleton Technologies avas täna Viimsis esimese etapi uuest tootmisliinist, mis võimaldab kasvatada käivet aastas kuni 30 miljoni euroni.

Idufirmast välja kasvanud Skeleton on juba praegu Euroopa juhtiv energiasalvestite tootja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Superkondensaatorid on energia salvestamise seadmed, millel on oluliselt suurem võimsustihedus ja pikem elutsükkel kui tavalistel akudel. Näiteks kui tänaste liitiumioon patareide eluiga on keskmiselt 2000-3000 laadimistsüklit, siis superkondensaator peab vastu miljon tsüklit. Laadimisaeg on aga tavalisest akust 300 korda kiirem.

Skeletoni tehnoloogia võimaldab võrreldes teiste lahendustega talletada kaks korda rohkem energiat ja viis korda suuremat võimsust, seetõttu on need energiasalvestid kasutuses esialgu tööstusrakendustes.

"Täna on peamised rakendused transpordis pidurdusenergia kogumine, näiteks Mazda 6 seeria sõidukitel, elektribussidel, hübriidveokitel, ka raudteesõidukitel. Oleme edukalt turule toonud veokite käivitusmooduli, mis võimaldab saada veoki tööle ka -40 kraadiga ja ka siis, kui akudes siuline energia puudub," selgitas ettevõtte juhatuse esimees Taavi Madiberk.

Skeletoni kondensaatoreid kasutatakse ka kosmosetehnoloogias. Koostöös Euroopa Kosmosegantuuriga peaks esimene superkondensaator jõudma orbiidile 2018. aastal.

"Need teholoogilised lahendused on täiesti uued. Need on kosmoseagentuuri jaoks unikaalsed, nii et me oleme siin tehnoloogia eesliinil. Ausalt öeldes väga palju analooge ei ole, kus Tartu ülikoolist välja arenenud nanoboorse süsiniku toomise teadus oleks jõudnud välja nii mahuka tööstusliku tootmiseni," ütles Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) innovatsioonivaldkonna juht Madis Võõras.

Skeleton keskendub praegu tootmisvõimekuse suurendamisele ja tootearendusele. Viimsi tehas saavutab täisvõimsuse augustis. Käivitamisel on tehas Saksamaal, mis suurendab tootmisvõimsust veel kolm korda.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.