Skeleton suurendab tootmisvõimekust ({{commentsTotal}})

Kõrgtehnoloogiline ettevõte Skeleton Technologies avas täna Viimsis esimese etapi uuest tootmisliinist, mis võimaldab kasvatada käivet aastas kuni 30 miljoni euroni.

Idufirmast välja kasvanud Skeleton on juba praegu Euroopa juhtiv energiasalvestite tootja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Superkondensaatorid on energia salvestamise seadmed, millel on oluliselt suurem võimsustihedus ja pikem elutsükkel kui tavalistel akudel. Näiteks kui tänaste liitiumioon patareide eluiga on keskmiselt 2000-3000 laadimistsüklit, siis superkondensaator peab vastu miljon tsüklit. Laadimisaeg on aga tavalisest akust 300 korda kiirem.

Skeletoni tehnoloogia võimaldab võrreldes teiste lahendustega talletada kaks korda rohkem energiat ja viis korda suuremat võimsust, seetõttu on need energiasalvestid kasutuses esialgu tööstusrakendustes.

"Täna on peamised rakendused transpordis pidurdusenergia kogumine, näiteks Mazda 6 seeria sõidukitel, elektribussidel, hübriidveokitel, ka raudteesõidukitel. Oleme edukalt turule toonud veokite käivitusmooduli, mis võimaldab saada veoki tööle ka -40 kraadiga ja ka siis, kui akudes siuline energia puudub," selgitas ettevõtte juhatuse esimees Taavi Madiberk.

Skeletoni kondensaatoreid kasutatakse ka kosmosetehnoloogias. Koostöös Euroopa Kosmosegantuuriga peaks esimene superkondensaator jõudma orbiidile 2018. aastal.

"Need teholoogilised lahendused on täiesti uued. Need on kosmoseagentuuri jaoks unikaalsed, nii et me oleme siin tehnoloogia eesliinil. Ausalt öeldes väga palju analooge ei ole, kus Tartu ülikoolist välja arenenud nanoboorse süsiniku toomise teadus oleks jõudnud välja nii mahuka tööstusliku tootmiseni," ütles Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) innovatsioonivaldkonna juht Madis Võõras.

Skeleton keskendub praegu tootmisvõimekuse suurendamisele ja tootearendusele. Viimsi tehas saavutab täisvõimsuse augustis. Käivitamisel on tehas Saksamaal, mis suurendab tootmisvõimsust veel kolm korda.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics