Tänak: liiklus pole koht, kus oma emotsioone välja elada ({{commentsTotal}})

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Riho Tänaku sõnul on eestlased liikluses üsna "raske jalaga". Liiklus pole tema sõnul koht, kus emotsioone välja elada.

Eelmisel nädalal oli Eesti ja Euroopas politsei talgupäev, kus kontrolliti inimeste ettepanekute järgi neid paiku Eestis, kus oli enim probleeme kiirust ületavate sõidukijuhtidega.

Tänak ütles ETV saates "Ringvaade", et Eesti inimesed olid väga aktiivsed probleemsetest kohtadest teavitamisel.

"Tulemus oli selline, et üle 500 juhiga peeti maha vestlus selle üle, kui ohtlik on lubatud sõidukiirust ületada. Kahjuks tuli välja kirjutada ka 220 karistust kiiruse ületamise eest," selgitas Tänak.

Nende 220 rikkumise puhul oli Tänaku sõnul tegemist juhtumitega, kus lubatud kiirust ületati enam kui 20 kilomeetrit tunnis. Tema sõnul on neil puhkudel selge, et kiirust ei ületatud kogemata, vaid meelega.

"1183 tähelepanekut ja 220 rikkumist - võib öelda, et ega eestlane kerge jalaga inimene pole," tõdes ta ja lisas, et liikluses peavad kõik käituma samade reeglite järgi.

"Liiklus pole see koht, kus oma emotsioone välja elada," sõnas ta.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.