Soome politsei juht: migrandid võivad Euroopasse minna ka läbi Eesti ({{commentsTotal}})

Ilmselt saab tulevikus näha ka seda, kuidas migrandid lähevad Euroopasse läbi Eesti, Soome või Rootsi, ütles Eestit külastanud Soome politsei juht Seppo Kolehmainen.

Mullu saabus Soome 32 000 varjupaigataotlejat, mis on pea 10 korda rohkem kui varasematel aastatel. Enamik varjupaigataotlejatest tuli sügisel Rootsist ning Soome politsei juhi sõnul oli see kohalikele võimudele ootamatu. Inimestetulvaga toimetulekuks loodi piirilinna Torniosse registreerimiskeskus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Saime olukorra ohjeldamisse kaasata kõik ametivõimud, vabatahtlikud organisatsioonid ning muud osalised. Pärast seda oli ametivõimudel kontroll kõigi üle, kes olid üle piiri tulnud. Nõnda oli võimalik varjupaigataotlejatele pakkuda ka kogu abi, mida Soome ühiskond on võimeline andma," selgitas Kolehmainen.

Alates mullu detsembrist kuni veebruarini tuli Venemaalt illegaalselt Soome 1600 varjupaiagataotlejat, kellest umbes pooled olid Afganistani kodanikud. Olukorra kontrolli alla saamiseks kohtusid Venemaa kolleegidega nii Soome peaminister kui ka president.

Praegu on Venemaalt tulevate varjupaigataotlejate arv vähenenud. Samas ei pruugi see nii jääda, sest aina rohkem otsitakse Euroopasse pääsemiseks uusi marsruute.

"Näiteks Euroopasse pääsemiseks võidakse minna läbi Eesti, Soome, Rootsi ja sealt edasi mujale Euroopasse. Seda kõike saame ilmselt veel näha," tõdes Kolehmainen.

Kui inimese varjupaigataotlus lükatakse tagasi, siis peab Soome politsei tegelema tema tagasisaatmisega. Tänavu on tagasi saadetud 2200 inimest. Lisaks sellele on vabatahtlikult Soomest lahkunud umbes 5000 inimest.

"Soome on vabatahtlikult Iraaki tagasipöördujatele korraldanud juba seitse tellimuslendu ning nüüd valmistame kaheksandat ette ehk ilmselgelt soosime vabatahtlikku tagasiminekut. See on kõigile parim variant,
mitte see, et sunnime kedagi lahkuma. Samas lõpuks on see siiski ametivõimude kohustus viia vägisi tagasi need, kes ei saa Soomes elamisluba või varjupaika," selgitas politseijuht.

Kolehmaineni hinnagul kestab põgenikekriis veel aastaid.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema