Puudega inimesed said invamessil teada uutest teenustest ja abivahenditest ({{commentsTotal}})

Tallinna Puuetega Inimeste Kojas jagati kahepäevasel invamessil puuetega inimestele infot töötukassa uutest teenustest, aga ka uudsetest abivahenditest nagu liikumispuudega inimese abimeheks treenitud abikoer.

Katariina Kimsen rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et tema puudega abikaasal on töö, sest tal on mõistev tööandja.

"Tulenevalt sellest, et mu lapsed on puudega, olen mina pidanud tööturult väga palju eemal olema. Ja seejuures on lapsevanemal puudega lapse kõrvalt isegi raskem tööd leida kui puudega inimesel," rääkis ta.

Kimsen selgitas, et tööd leida on keerukas, sest selle kõrvalt peab jääma piisavalt aega lastega tegelemiseks, kuna puudega lapsed vajavad väga palju tähelepanu. Hetkel õpib ta tervishoiukõrgkoolis tegevusteraapiat, et oma lapsi aidata ja samal alal tööd teha.

Töötukassa infotund andis talle teadmise, et seal on inimesed, kellega saab koostööd teha, et muuta töökeskkond kõigile töötamiseks sobivaks.

Et aidata puudega inimesel tööl käia, pakub töötukassa sellest aastast uusi teenuseid, näiteks kaitstud töö, kogemusnõustamine, töölesõidutoetus ja ka saatja sõidukulu hüvitamine. Uutest teenustest on töötukassa kinnitusel väga populaarne tööalane rehabilitatsioon, mida pakuvad vastava puudega tegelevad spetsialistid, et abivajajad aidata.

"Kui on tööl käiv inimene, siis selleks, et tööl jätkata, kui on töötu inimene, kes soovib tööle naasta, siis selleks, et inimene tuleks paremini toime oma tervisest tulenevate probleemidega. See võib olla ka eeltegevus selleks, et mingil ajal tööle minna," selgitas töötukassa juhtumikorraldaja Krista Rekand.

62-aastane Merike Kask tuli invamessile Pääskülast, kaasas Eestis ainulaadne abimees, keda ta messile tutvustama tuli - koer Pepe näeb välja kui pimedate juhtkoer, kuid on hoopis liikumisabikoer, kes aitab naisel kõndida.

Koos on nad kõndinud neli ja pool aastat. Kask rääkis, et sõidab poodi ja arsti juurde ratastooliga, siis pargib selle ning liigub koos oma abikoeraga edasi. Pepe aitab käest pudenenud asju tõsta ja pakub liikumisel tuge, sest kepile naine nõrkade käte tõttu toetuda ei saa. See pole kõik - Pepe aitab ka riietuda, kui vaja.

"Kui me koju tuleme, siis pika varukaga dressid, joped, pika säärega püksid, aidatakse seljast ära küll, kui selleks vajadus on," kinnitas Kask.

Abikoera õpetas välja treener, kes poolteist aastat koera Kase juures koolitamas käis. Nüüd ütleb Kask, et Pepega liikumine on andnud talle turvatunde.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.