Puudega inimesed said invamessil teada uutest teenustest ja abivahenditest ({{commentsTotal}})

Tallinna Puuetega Inimeste Kojas jagati kahepäevasel invamessil puuetega inimestele infot töötukassa uutest teenustest, aga ka uudsetest abivahenditest nagu liikumispuudega inimese abimeheks treenitud abikoer.

Katariina Kimsen rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et tema puudega abikaasal on töö, sest tal on mõistev tööandja.

"Tulenevalt sellest, et mu lapsed on puudega, olen mina pidanud tööturult väga palju eemal olema. Ja seejuures on lapsevanemal puudega lapse kõrvalt isegi raskem tööd leida kui puudega inimesel," rääkis ta.

Kimsen selgitas, et tööd leida on keerukas, sest selle kõrvalt peab jääma piisavalt aega lastega tegelemiseks, kuna puudega lapsed vajavad väga palju tähelepanu. Hetkel õpib ta tervishoiukõrgkoolis tegevusteraapiat, et oma lapsi aidata ja samal alal tööd teha.

Töötukassa infotund andis talle teadmise, et seal on inimesed, kellega saab koostööd teha, et muuta töökeskkond kõigile töötamiseks sobivaks.

Et aidata puudega inimesel tööl käia, pakub töötukassa sellest aastast uusi teenuseid, näiteks kaitstud töö, kogemusnõustamine, töölesõidutoetus ja ka saatja sõidukulu hüvitamine. Uutest teenustest on töötukassa kinnitusel väga populaarne tööalane rehabilitatsioon, mida pakuvad vastava puudega tegelevad spetsialistid, et abivajajad aidata.

"Kui on tööl käiv inimene, siis selleks, et tööl jätkata, kui on töötu inimene, kes soovib tööle naasta, siis selleks, et inimene tuleks paremini toime oma tervisest tulenevate probleemidega. See võib olla ka eeltegevus selleks, et mingil ajal tööle minna," selgitas töötukassa juhtumikorraldaja Krista Rekand.

62-aastane Merike Kask tuli invamessile Pääskülast, kaasas Eestis ainulaadne abimees, keda ta messile tutvustama tuli - koer Pepe näeb välja kui pimedate juhtkoer, kuid on hoopis liikumisabikoer, kes aitab naisel kõndida.

Koos on nad kõndinud neli ja pool aastat. Kask rääkis, et sõidab poodi ja arsti juurde ratastooliga, siis pargib selle ning liigub koos oma abikoeraga edasi. Pepe aitab käest pudenenud asju tõsta ja pakub liikumisel tuge, sest kepile naine nõrkade käte tõttu toetuda ei saa. See pole kõik - Pepe aitab ka riietuda, kui vaja.

"Kui me koju tuleme, siis pika varukaga dressid, joped, pika säärega püksid, aidatakse seljast ära küll, kui selleks vajadus on," kinnitas Kask.

Abikoera õpetas välja treener, kes poolteist aastat koera Kase juures koolitamas käis. Nüüd ütleb Kask, et Pepega liikumine on andnud talle turvatunde.

Toimetaja: Merili NaelERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema