Hanso: oleme lisavägede nimel palju vaeva näinud ({{commentsTotal}})

Kaitseminister Hannes Hanso ütles kommenteerides Wall Street Journali uudist NATO lisavägedest Baltimaades ja Poolas, et tegu erakordselt olulise arenguga ja et selle eesmärgi täitumise nimel on palju vaeva nähtud.

"Meie liitlased on mõistnud, et NATO ei kaitse meie piirkonnas mitte pelgalt Eestit või Baltikumi vaid terve NATO julgeolekut. Kõik peavad mõistma, et NATO kaitseb oma piire seal, kus on julgeolekualased väljakutsed - praegu on need meie regioonis. Seega on liitlaste täiendavate üksuste siiasaatmine täiesti mõistlik ja tervitatav. Oleme selle eesmärgi täitumise nimel palju vaeva näinud," kommenteeris Hanso.

Hanso sõnul annab liitlaste kohalolek siin annab lisakindlust. Ta rõhutas samas, et Eestil on tõsiseltvõetav iseseisev kaitsevõime, mida sihikindlalt ja süsteemselt edasi arendatakse.

"Meil on poliitiline konsensus kulutada vähemalt 2% SKPst riigikaitsele, mis näitab kogu poliitilise sektori arusaamist sõjalise riigikaitse arendamise vajalikkusest. Kuna vajame ka liitlaste panust oma julgeoleku tagamisel, siis liitlaste kohalolekuga seotud kulud katame 2%-le lisaks. Peame olema head võõrustajad, pakkudes siia saabuvatele üksustele korralikke elu- ja väljaõppetingimusi," lisas minister.

Hanso toonitas siiski, et praegused uudised esmased ja ametlikud otsused liitlasüksuste täiendava paigutamise kohta meie regiooni kujundatakse NATO kaitseministrite kohtumisel juunis. "Me esitame oma otsused Varssavi tippkohtumisel. Selleni on vaja veel palju tööd teha," lõpetas Hanso.

Wall Street Journal kirjutas eile, et NATO liitlased valmistuvad tooma nelja pataljoni ehk umbes 4000 meest Balti riikidesse ja Poolasse.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.