Arhitekt: teid juurde ehitades ummikud ei vähene ({{commentsTotal}})

Soovides vähendada ummikuid, pole kasu autoteede juurdeehitamisest, sest vastavalt liikumismugavusele teevad inimesed valikuid, leiab arhitekt Raul Järg.

Tallinnas sõidab iga päev 100 000 - 150 000 autot. Selge on, et kuidagi peavad nad linnas liigeldud saama. Arvestades, et autode arv on Tallinnas kümne aastaga mitmekordistunud, ongi linna planeerides sellest lähtutud. Ainult et tulemus kipub olema soovitule vastupidine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinn esitas mullu taotluse saada 2018. aastal Euroopa Rohelise pealinna tiitel, mille saamiseks on oluline, kui hästi saab linnas keskkonnasõbralikult liigelda

Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja, arhitekt Raul Järg selgitab, et kui soov on vähendada ummikuid, kuid sel eesmärgil tehakse autoteid juurde, siis see kahjuks ei aita.

"Mujal maailmas on kogemus näidanud, et kui planeerida juurde rohkem autoteid, siis tuleb juurde ka autosid, sest autoga on mugav liigelda ja vastavalt sellele teevad inimesed oma otsuseid. Kui planeerida rohkem ruumi jalakäijatele, ratturitele ja ühistranspordile, siis me saame tulemuseks enam tasakaalustatud linnaruumi ja inimsõbraliku linnaruumi," rääkis arhitekt.

Tallinn ongi nüüd võtnud eesmärgiks inimkesksema arengu, märgid sellest on kas või Vabaduse väljakult kadunud parkla, peatänava projekt ning Soo tänav, kus kogukonna survel tuli jalakäijatele-ratturitele ruumi juurde ning ka liikumiskiirust piirati. Tänava läbilaskevõime seejuures ei halvenenud.

"On väga oluline mõista, et väiksem ala autodele ei tähenda, et sealt pääseb vähem autosid läbi. Reidi tänava kontekstis on väga oluline, et see ruum, mis autodele planeeritakse, ei tuleks teiste liikumisviiside arvelt," rõhutas Raul Järg.

Arhitekt lisas, et linna planeerimise juures on oluline lisaks uuringutele ja numbritele tugineda sellele, et rääkida avalikkusega neid kaasates. "Et need otsused poleks laest võetud, vaid neil oleks mingi loogiline põhjendus olemas."

Otsused, mida tehakse täna Reidi teed, Gonsiori tänavat või Haabersti ristmiku ümberehitust planeerides, mõjutavad meie kõigi elu aastakümneid.

Toimetaja: Priit LutsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema