Tallinna Lennujaam alustas mahukaid ehitustöid: hilinevad lennud võivad maanduda naaberpealinnades ({{commentsTotal}})

{{1462094130000 | amCalendar}}

Tallinna Lennujaamas tehti täna algust mahukate lennuliiklusala laiendus- ja rekonstrueerimistöödega, millega kaasnevad järgmise pooleteise aasta jooksul piirangud öisele lennutegevusele, kuid plaanilist lennuliiklust piirangud lennujaama kinnitusel ei mõjuta. Samas aga võidakse hilinevad lennud suunata Helsingi või Riia lennujaamadesse.

Tallinna Lennujaama käitusdirektori ja juhatuse liikme Einari Bambuse sõnul lubab lennujaam teha omalt poolt koos ehitajaga kõik, et ehitustegevuse mõjud oleksid reisijatele võimalikult väikesed.

„Lennuliiklusala rekonstrueerimine on üks lähiaja keerukamaid ehitusprojekte Eestis, sest paralleelselt ehitamisega tuleb meil tagada ka lennuohutus ning lennutegevuse regulaarne toimimine,“ märkis Bambus. „Graafikujärgsete lendude puhul ei tohiks lennuliikluses tõrkeid tekkida, kuid hilinemiste korral võib esineda olukordi, kus hilinev lend suunatakse maanduma Tallinna lennujaama asemel Helsingis või Riias,“ lisas Bambus.

Piirangutest on lennujaama kinnitusel varakult teavitatud kõiki lennufirmasid ja lennujaama partnereid ning teisi asjassepuutuvaid asutusi. Suvise lennugraafiku koostamisel on lennufirmad piirangutega juba arvestanud.

Tallinna lennujaam jääb lennuliiklusala laiendamis- ja rekonstrueerimistööde ajaks avatuks, kuid kuna oluline osa ehitustöödest teostatakse olemasoleval lennurajal, esineb sel ja järgmisel aastal lennutegevuse piiranguid. Piirangud rakenduvad eelkõige öisele lennutegevusele, mil periooditi suletakse lennuväli lennuliiklusele ajavahemikul kell 00.30 kuni 06.00. Ehitustööde vaheetappide käigus muudetakse lennuraja pikkust mitmel korral. Esimene lennuraja konfiguratsiooni muutmine on alates 2. maist, mil lennurada lühendatakse 2570 meetrini.

Pikem lennurada, kaasaegsemad lahendused

Lennuliiklusala projektiga rekonstrueeritakse praeguse lennuraja 20 aasta vanune kattekonstruktsioon, pikendatakse lennurada 3480 meetrini ning parendatakse ruleerimisteede ja õhusõidukite perroonialade taristut. Ehitustegevuse käigus asendatakse praegune lennuvälja tuledesüsteem uute energia- ja keskkonnasäästlike lahendustega ning paigaldatakse senisest kõrgema kategooria navigatsioonitehnika.

Keskkonnaseisundi parendamiseks rajatakse lennuvälja idasuunale täiendav õhusõidukite jäätõrje ala, ehitatakse välja keskkonnanõuetele vastavad lumesulamisplatsid, rajatakse lumesulamisvete ärajuhtimis- ja monitooringusüsteemid ning ehitatakse nõuetekohane lennukimootorite testimise ala.

Arendusprojekt aitab tõsta Tallinna Lennujaama lennuohutuse taset ning tõhustada lennujaama keskkonnasäästlikku ja efektiivset käitamist. Ehitustöid teostab Lemminkäinen Eesti AS ning ehituse maksumusest pool kaetakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest. Ehitustööd peavad valmima järgmise aasta lõpuks.

 

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.