Video: õigeusklikud tervitasid ülestõusmispühi öise ristikäiguga ({{commentsTotal}})

Õigeusklikud tähistavad ülestõusmispühi, mis on kirikuaasta suurimad pühad. Pühi tervitasid õigeusklikud juba öösel ristikäiguga.

Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku kogudused peavad jõule uue kalendri järgi koos luterlastega ning ülestõusmispühi vana kalendri järgi nii, nagu põhiline osa idakristlastest.

Õigeusukiriku kogudused tervitavad Ülestõusmispüha veidi enne keskööd algava ristikäiguga. Täpselt südaööl peatub ristikäik, et avada sümboolselt uks ja kuulutada,et Kristus on surnuist üles tõusnud, võitnud surmaga surma ning kinkinud hauasolijaile igavese elu.

Pärast südaööd jõudis erilennukiga Nevski katedraali Püha Tuli, mis süüdati vaiksel laupäeval Jeruusalemmas Püha Haua kirikus.

Püha Tuli süttib õigeusu paasapühade eel palvetest. Püha Tule tseremoonia sümboliseerib Jeesuse risti löömist, ülestõusmist ning taevasse minekut. Jeruusalemmast läkitati tuli õigeusukirikutesse üle kogu maailma.

Toimetaja: Priit LutsMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.