Iraagis süvenes poliitiline kriis ({{commentsTotal}})

Iraagi parlament ei nimetanud ametisse peaminister Haider al-Abadi valitud tehnokraatidest ministreid. Tuhanded inimesed murdsid eile pärast selle teadasaamist Bagdadi kõrgelt valvatud Rohelisse Tsooni ja tungisid parlamendihoonesse. 

Sajad inimesed jätkavad oma protestiistumist Bagdadi "Rohelises tsoonis", nõudes reforme ja korruptantide lahkumist. Seni ei ole julgeolekujõud asuma täide viima parlamendihoones kahjusid hinnanud peaminister Haider al-Abadi käsku vahistada need inimesed, kes rohelises tsoonis eile vandaalitsesid. Iraagi meedia andmeil olid protestijad mõjuvõimsa šiiavaimuliku Moqtada al-Sadri toetajad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eile alanud meeleavaldus rohelise tsooni sissepääsu juures muutus vägivaldseks pärast seda, kui parlament ei suutnud taas kvoorumi puudumise tõttu ametisse kinnitada uusi, tehnokraatidest ministreid praeguste erakondadesse kuuluvate ministrite asemel.

Ka Moqtada al-Sadr kritiseeris poliitikuid aja raiskamise eest ja nõudis reforme. Ta ei kutsunud küll juba mitu kuud protesteerinud inimesi rohelisse tsooni tungima, kuid peatselt pärast tema kõnet see ometigi juhtus.

Rahvas sisenes kõrgelt valvatud tsooni, misjärel ka parlamendi istungitesaali ning nõudsid reformide elluviimist ja korruptsiooni väljajuurimist.

Just viimase lubadusega sai valitsusjuhiks Haider al-Abadi aasta tagasi, kuid tal on seni vähe, kuid üldse mingeid edusamme ette näidata ning seda peamiselt parteide vastuseisu tõttu.

Meeleavaldajad lahkusid eile õhtul parlamendihoonest, kuid jäid rohelisse tsooni, kus asuvad välisriikide saatkonnad, elamud ja riigi kõrgemad institutsioonide hooned.

USA ja ÜRO hoiatasid, et poliitilise kriisi jätkumine raskendab võitlust ISIS-ega.

Toimetaja: Priit Lutsproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics