Iraagis süvenes poliitiline kriis ({{commentsTotal}})

Iraagi parlament ei nimetanud ametisse peaminister Haider al-Abadi valitud tehnokraatidest ministreid. Tuhanded inimesed murdsid eile pärast selle teadasaamist Bagdadi kõrgelt valvatud Rohelisse Tsooni ja tungisid parlamendihoonesse. 

Sajad inimesed jätkavad oma protestiistumist Bagdadi "Rohelises tsoonis", nõudes reforme ja korruptantide lahkumist. Seni ei ole julgeolekujõud asuma täide viima parlamendihoones kahjusid hinnanud peaminister Haider al-Abadi käsku vahistada need inimesed, kes rohelises tsoonis eile vandaalitsesid. Iraagi meedia andmeil olid protestijad mõjuvõimsa šiiavaimuliku Moqtada al-Sadri toetajad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eile alanud meeleavaldus rohelise tsooni sissepääsu juures muutus vägivaldseks pärast seda, kui parlament ei suutnud taas kvoorumi puudumise tõttu ametisse kinnitada uusi, tehnokraatidest ministreid praeguste erakondadesse kuuluvate ministrite asemel.

Ka Moqtada al-Sadr kritiseeris poliitikuid aja raiskamise eest ja nõudis reforme. Ta ei kutsunud küll juba mitu kuud protesteerinud inimesi rohelisse tsooni tungima, kuid peatselt pärast tema kõnet see ometigi juhtus.

Rahvas sisenes kõrgelt valvatud tsooni, misjärel ka parlamendi istungitesaali ning nõudsid reformide elluviimist ja korruptsiooni väljajuurimist.

Just viimase lubadusega sai valitsusjuhiks Haider al-Abadi aasta tagasi, kuid tal on seni vähe, kuid üldse mingeid edusamme ette näidata ning seda peamiselt parteide vastuseisu tõttu.

Meeleavaldajad lahkusid eile õhtul parlamendihoonest, kuid jäid rohelisse tsooni, kus asuvad välisriikide saatkonnad, elamud ja riigi kõrgemad institutsioonide hooned.

USA ja ÜRO hoiatasid, et poliitilise kriisi jätkumine raskendab võitlust ISIS-ega.

Toimetaja: Priit LutsSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.