Kärdlas sai välikohvikute laadal maitsta "lambaviiulit" ({{commentsTotal}})

Kärdlas avati välikohvikute laadaga täna Eesti Toidutee projekt, mille eesmärgiks on tuua senisest paremini esile maapiirkondade toitlustuskohad.

Hiiumaad tunnustati mullu EASi Eestimaa Avastamata Aarete konkursil parima toiduturismi sihtkohana, mistõttu valis maaeluministeerium just Hiiumaa esimeseks eesti piirkonnaks, kellele antakse iga-aastaselt rändava maitsete aasta piirkonna tiitel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hiiu maavanem Riho Rahuoja tõi Hiiu toitudest esile "lambaviiuli", mis tähendab vinnutatud talle tagakintsu. "Hiidlased on Eesti keskmisest ka suuremad kalasööjad. Seega kõik kalaga seonduv on meie jaoks samuti hea, sest oskame seda hästi teha."

Head ja paremat sai rahvas Kärdla Vabrikuväljakul tasuta maitsta. Lisaks varem mainitud Hiiu kokakunsti trumpidele oli võimalik proovida ka ehtsat koduleiba.

Hiidlastele oli tänane päev eriti tähtis, sest 78 aastat tagasi sai linnaõigused Kärdla linn.

Toimetaja: Priit LutsKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.