Kärdlas sai välikohvikute laadal maitsta "lambaviiulit" ({{commentsTotal}})

Kärdlas avati välikohvikute laadaga täna Eesti Toidutee projekt, mille eesmärgiks on tuua senisest paremini esile maapiirkondade toitlustuskohad.

Hiiumaad tunnustati mullu EASi Eestimaa Avastamata Aarete konkursil parima toiduturismi sihtkohana, mistõttu valis maaeluministeerium just Hiiumaa esimeseks eesti piirkonnaks, kellele antakse iga-aastaselt rändava maitsete aasta piirkonna tiitel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hiiu maavanem Riho Rahuoja tõi Hiiu toitudest esile "lambaviiuli", mis tähendab vinnutatud talle tagakintsu. "Hiidlased on Eesti keskmisest ka suuremad kalasööjad. Seega kõik kalaga seonduv on meie jaoks samuti hea, sest oskame seda hästi teha."

Head ja paremat sai rahvas Kärdla Vabrikuväljakul tasuta maitsta. Lisaks varem mainitud Hiiu kokakunsti trumpidele oli võimalik proovida ka ehtsat koduleiba.

Hiidlastele oli tänane päev eriti tähtis, sest 78 aastat tagasi sai linnaõigused Kärdla linn.

Toimetaja: Priit LutsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema