Fotod: Rootsis põles kortermaja, 157 inimest evakueeriti ({{commentsTotal}})

Tulekahju Rootsis kortermajas.
Tulekahju Rootsis kortermajas. Autor/allikas: Anna Hallams/TT/Reuters/Scanpix

Rootsis puhkes pühapäeva õhtul Jönköpingis Huskvarnas kortermajas tulekahju. Tuletõrjujad tegelevad jätkuvalt kustutustöödega ning päästjate hinnangul on oht, et kogu hoon võib kokku variseda. Viis inimest viidi haiglasse.

Tulekahju sai alguse ühest korterist ja levis seejärel kogu hoone katusele. Päästjad palusid 157 inimesel oma kodudest lahkuda ja leida ööseks uus elamispind, kellest paljud pidid ööbima lähedalasuvas koolimajas, vahendas thelocal.se.

Viis inimest viidi suitsu sissehingamise ja šoki tõttu haiglasse.

Öösel kustutas tuld enam kui 60 päästjat, täna lõunaks on sündmuskohal veel umbes 10 tuletõrjujat.

"Me mõistsime kiiresti, et tegemist on tulekahjuga, ja jooksime trepist alla. Ma olen hirmul ja kardan. Kõik olid välja joostes pinges ja me ei võtnud midagi endaga kaasa - kõik meie asjad on jätkuvalt majas," rääkis kortermaja elanik Aevan Kwrkis Karaykous kohalikule ajalehele GT.

Päästeteenistus selgitas, et tulekahju põhjus on seni teadmata, kuid kuni politsei juhtunut uurib, on see nimetatud võimalikuks süütamiseks.

Võimude teatasid, et kuigi hoone katus on tõsiselt kahjustatud, ei ole tuli teistesse korteritesse jõudnud. Samas kontrollivad eksperdid üle hoone ohutuse, sest kardetakse, et see võib kokku variseda.

Üks juhtivatest päästeametnikest Håkan Grunditz ütles ajalehele Expressen, et päästjad lahkuvad sündmuskohalt kõige varem teisipäeva hommikul kell 8. "Me püüame inimesed kodudess lasta nii pea kui võimalik," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics