Saarte lennuliini hankele laekus kolm pakkumist ({{commentsTotal}})

{{1462187734000 | amCalendar}}

Tallinna-Kärdla ning Tallinna-Kuressaare lennuliinil avaliku liiniveo teostamiseks korraldatud riigihankele esitas pakkumuse kolm pakkujat, kes kõik ka kvalifitseerusid.

Riigihanke viib läbi majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, läbirääkimised pakkujatega algavad juba sel nädalal. Hanke korraldamiseks moodustatud komisjoni kuuluvad ka Hiiu ja Saare maavanem. 

Majandusministeeriumi lennundusosakonna juhataja Taivo Linnamäe sõnul on kõige olulisemaks tingimuseks hind. "Oluline on omada vähemalt 19 kohaga lennukit, osutada teenust eesti keeles ja kõik muud tingimused räägime me läbi läbirääkimiste käigus," sõnas Linnamägi.

Nordica plaanib hanke võitmise korral vajalikud lennukid rentida. Erilist kasumit Nordica nendelt liinidelt ei oota. "On arusaadav, et see ei saa olla mingi selline eriti suur ja kõrge kasumimarginaalidega projekt, et pigem on ta ikka selline sotsiaalne tellimus, aga selge see, et üks äriettevõte peab oma kulud ikkagi tasa saama ja natuke administratiivkulude katteks peale," rääkis Nordica juhatuse liige Jaan Tamm.

Samuti hankel osalev Airest on arvestanud, et kui mahud jäävad sarnaseks, tuleksid nad nulli, kuid kui läheb hästi, on võimalik ka kasumit teenida. Samas kahtleb ettevõte, kas nende pakkumine suudab hinna osas konkureerida.

"Seal oli soovitud minimaalselt 19 kohalist lennukit ja kõige olulisemaks kriteeriumiks oli märgitud hind. Kuna meie lennuk on 33-kohaline, siis me ilmselt kõige odavamat hinda ei ole suutnud pakkuda," nentis Airesti juht Jaanus Ojamets.

Kolmas kandidaat on Leedu ettevõte Trans Avia Baltika. Muu hulgas on nad varasemalt rentinud lennukit Aviesile.

Majandusministeerium sõlmib hanke võitjaga lepingu umbes kolmeks aastaks.

Hankija räägib lepingu täitmise perioodi pakkujatega läbi vastavalt läbirääkimiste kavale.

Hanke tehnilise kirjelduse kohaselt oodatakse pakkumusi eeldusel, et mõlemal liinil toimub nädalas 12 reisi ja liini teenindavas lennukis on vähemalt 19 reisijakohta.

Majandusministeerium kuulutas aprilli alguses välja hanke taastamaks lennuühenduse Saaremaa ja Hiiumaaga, mis katkes seetõttu, et varem teenust pakkunud Avies jäi ilma lennuloast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Allan Rajavee, Oliver KahuLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema