Saarte lennuliini hankele laekus kolm pakkumist ({{commentsTotal}})

{{1462187734000 | amCalendar}}

Tallinna-Kärdla ning Tallinna-Kuressaare lennuliinil avaliku liiniveo teostamiseks korraldatud riigihankele esitas pakkumuse kolm pakkujat, kes kõik ka kvalifitseerusid.

Riigihanke viib läbi majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, läbirääkimised pakkujatega algavad juba sel nädalal. Hanke korraldamiseks moodustatud komisjoni kuuluvad ka Hiiu ja Saare maavanem. 

Majandusministeeriumi lennundusosakonna juhataja Taivo Linnamäe sõnul on kõige olulisemaks tingimuseks hind. "Oluline on omada vähemalt 19 kohaga lennukit, osutada teenust eesti keeles ja kõik muud tingimused räägime me läbi läbirääkimiste käigus," sõnas Linnamägi.

Nordica plaanib hanke võitmise korral vajalikud lennukid rentida. Erilist kasumit Nordica nendelt liinidelt ei oota. "On arusaadav, et see ei saa olla mingi selline eriti suur ja kõrge kasumimarginaalidega projekt, et pigem on ta ikka selline sotsiaalne tellimus, aga selge see, et üks äriettevõte peab oma kulud ikkagi tasa saama ja natuke administratiivkulude katteks peale," rääkis Nordica juhatuse liige Jaan Tamm.

Samuti hankel osalev Airest on arvestanud, et kui mahud jäävad sarnaseks, tuleksid nad nulli, kuid kui läheb hästi, on võimalik ka kasumit teenida. Samas kahtleb ettevõte, kas nende pakkumine suudab hinna osas konkureerida.

"Seal oli soovitud minimaalselt 19 kohalist lennukit ja kõige olulisemaks kriteeriumiks oli märgitud hind. Kuna meie lennuk on 33-kohaline, siis me ilmselt kõige odavamat hinda ei ole suutnud pakkuda," nentis Airesti juht Jaanus Ojamets.

Kolmas kandidaat on Leedu ettevõte Trans Avia Baltika. Muu hulgas on nad varasemalt rentinud lennukit Aviesile.

Majandusministeerium sõlmib hanke võitjaga lepingu umbes kolmeks aastaks.

Hankija räägib lepingu täitmise perioodi pakkujatega läbi vastavalt läbirääkimiste kavale.

Hanke tehnilise kirjelduse kohaselt oodatakse pakkumusi eeldusel, et mõlemal liinil toimub nädalas 12 reisi ja liini teenindavas lennukis on vähemalt 19 reisijakohta.

Majandusministeerium kuulutas aprilli alguses välja hanke taastamaks lennuühenduse Saaremaa ja Hiiumaaga, mis katkes seetõttu, et varem teenust pakkunud Avies jäi ilma lennuloast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Allan Rajavee, Oliver KahuLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.