Süütamisega 2 inimest mõrvanud mehele mõisteti 11 aasta pikkune vanglakaristus ({{commentsTotal}})

{{1462199459000 | amCalendar}}

Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas mõisteti liitkaristusena 11 aastat reaalset vangistust Gevin Kütile, kes eelmisel aasta 3. juulil süütas Saaremaal Aste alevikus kortermaja. Põlengu tagajärjel hukkus 2 inimest.

Kohus liitis määratud karistusele veel juurde rohkem kui aasta, mis jäi Kütil kandmata eelmisest karistusest, kui ta vabastati tingimisi enne tähtaega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokku tuleb seega kahe inimese mõrvas süüdistuse saanud Kütil vanglas viibida üle 12 aasta.

Lisaks esitasid 14 kannatanut kohtualusele veel rahalisi nõudeid enam kui 30 000 euro eest.

Prokurör taotles Gevin Kütile 15 aasta pikkust vangistust.

"Kohtuotsusega mõistetud karistus on veidi leebem kui oli prokuröri poolt küsitud karistus. Ja ma ilmselt peale kohtuotsuse täistekstiga tutvumist otsustan ära küsimuse, kas ma kaeban edasi või ei kaeba. Kas ma esitan nüüd appellatsiooni karistuse leebuse peale," selgitas ringkonnaprokurör Svetlana Maripuu.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.