Kohtla-Järve uue aukodaniku valimine tõi kaasa protestilaine ({{commentsTotal}})

Kohtla-Järve linnavolikogu valis linna 15. aukodanikuks erupolkovnik Valeri Tumko, nõukogudeaegse Jõhvi sõjaväeosa ülema. Ta on Venemaa kaasmaalaste liikumise aktivist ja tuntud 1991. aasta augustiputšistide toetajana.

Linnavolikogu valiku vastu on tõstnud protestihääli teised aukodanikud ning linnarahvas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üks praegustest Kohtla-Järve aukodanikest, spordiveteran ja teenekas pedagoog Ilmar Taluste on otsustanud end aukodaniku staatusest taandada, sest ei taha kuuluda Tumkoga ühte seltskonda.

Ka Valeri Tumko ise plaanib talle omistatud tiitlist loobumist ärahoidmaks tema sõnul - ühiskonna lõhestamist.

Täpsemaid kommentaare asjaosalised kaamera ees andma ei soostunud.

"Kui tõesti linna aukodanikud, kes siin minu selja taga on bareljeefide peal, on võib öelda, et enamuses kõik tõesti auväärsed aja toredad inimesed, siis praegune volikogu otsus kinnitada linna aukodanikuks kodanik Tumko pigem lõhub ühiskonda, tekitab konflikte. Minu arust Tumko peamine nö teene on see, et iga aasta 9. mail koguneb tohutult suur hulk inimesi Suure isamaasõja monumendi juurde vanalinnas ja siis Tumko jagab seal kilomeetrite kaupa Georgi linti. Pärast Krimmi sündmusi ei saa me seda tegevust kaksipidi mõista. Kui linnaisad panevad endale rinda Georgi lindi, siis nad näitavad keskmist sõrme Eesti riigile. Mina ei taha sellist linnavalisust toetada," kommenteeris ajalehe Põhjarannik ajakirjanik Teet Korsten.

Korsten on otsustanud otsuse lõplikul jõustumisel linnast lahkuda. Aktiivsed kohtlajärvelased on aga loonud Facebooki lehekülje "Ei-taha-olla-Kohtla-Järve-kodanik", kus tutvustatakse värsket aukodanikku ja linnavalitsuse tegevust. Hetkel on sellele oma heakskiidu andnud 176 inimest.

"Praegusel hetkel keegi ei ole meile avaldusi toonud. Vot tänapäeval, aga ütlen veel seda, et meie volikogu määruses ei ole kirjeldatud protseduuri sellest tiitlist keeldumisest. Jah, ei ole mõtet sellestki rääkida," selgitas Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Riina Ivanova.

Riina Ivanova arvates saabub selgus järgmisel linnavolikogu istungil 25. mail.

"Võin öelda seda, et protsess jätkub. Ootame homset päeva, homne on alati tänasest targem," nentis Kohtla-Järve aukodanik Ilmar Taluste.

Kaitsepolitsei on oma aastaraamatutes kinnitanud, et Eesti Venemaa kaasmaalaste koordinatsiooninõukogu tegevus lähtub Venemaa välispoliitika eesmärkidest ja huvidest. Teet Korsten leiab, et volikogu otsus aukodaniku asjus kinnistab avalikkusele kuvandit Kohtla-Järvest kui nõukogude ajastu muuseumist.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema