Saaremaa taastatud tõrvaahjust saadi esimene kogus ehtsat puutõrva ({{commentsTotal}})

Ligi aasta tagasi näitas "Aktuaalne kaamera" uudist sellest, kuidas Saaremaal taastati esimene, üks sadadest endistest tõrvaahjudest. Siis oli taastajatel lootus, et ehk kunagi saab sellest ahjust ka tõrva kätte. Sel nädalavahetusel saadigi sellest ahjust esimesed ligi 40 liitrit ehtsat puutõrva.

Tõrvaahjus tõusevad temperatuurid enam kui 500 kraadini. Taastatud ahi küll pisut pragunes, aga täitis pärast aastakümneid taas oma ülesande igati

"See oli meestele väga tõsine töö. Eks naised ka viskasid siin tuld alla, aga mehed pidid suuri pakkusid pooleks lööma," selgitas Tuhkana-Ranna tõrvaahju omanik Svetlana Raudsepp.

Kunagi oli tõrv lausa strateegiline kaup ja selle tegijatel ehk tõrva-ajajatel olid omad erilised privileegid.

"Kuna nii Vene kui Saksa sõjaväele oli see hädatarvilik, siis tema pääses ja ei pidanud minema sõjaväljale," meenutas endise Saaremaa tõrvaajaja tütar Ilse Aru.

Svetlana Raudsepp ütleb, et ega ta nüüd päris tõrvaajajaks ei kavatse hakata, aga mõni ahjutäis saab ehk siiski veel tehtud.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema