Saaremaa taastatud tõrvaahjust saadi esimene kogus ehtsat puutõrva ({{commentsTotal}})

Ligi aasta tagasi näitas "Aktuaalne kaamera" uudist sellest, kuidas Saaremaal taastati esimene, üks sadadest endistest tõrvaahjudest. Siis oli taastajatel lootus, et ehk kunagi saab sellest ahjust ka tõrva kätte. Sel nädalavahetusel saadigi sellest ahjust esimesed ligi 40 liitrit ehtsat puutõrva.

Tõrvaahjus tõusevad temperatuurid enam kui 500 kraadini. Taastatud ahi küll pisut pragunes, aga täitis pärast aastakümneid taas oma ülesande igati

"See oli meestele väga tõsine töö. Eks naised ka viskasid siin tuld alla, aga mehed pidid suuri pakkusid pooleks lööma," selgitas Tuhkana-Ranna tõrvaahju omanik Svetlana Raudsepp.

Kunagi oli tõrv lausa strateegiline kaup ja selle tegijatel ehk tõrva-ajajatel olid omad erilised privileegid.

"Kuna nii Vene kui Saksa sõjaväele oli see hädatarvilik, siis tema pääses ja ei pidanud minema sõjaväljale," meenutas endise Saaremaa tõrvaajaja tütar Ilse Aru.

Svetlana Raudsepp ütleb, et ega ta nüüd päris tõrvaajajaks ei kavatse hakata, aga mõni ahjutäis saab ehk siiski veel tehtud.

Toimetaja: Laur ViirandKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.