Arhitekt: Reidi tee praegune plaan on liiga mahukas ({{commentsTotal}})

Reidi tee üle käiv arutelu peaks muutma fookuse sellele, milline tee täpselt välja nägema hakkab - kui palju on puid, ülekäiguradu, kui lai kõnnitee, sõnas Eesti kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna dekaan Toomas Tammis. Pirita tee pikendusena mõjuva neljarealise Reidi maantee asemel tuleks planeerida bulvarit.

Tammise sõnul ei ole mõtet ehitada Reidi teest Pirita tee koopiat, vaid tuleks leida lahendus, mis kõigile linnaruumis liikujatele sobiks. Neljarealisus ei ole siin probleem, kuid kindlasti tuleks vaadata, millised oleks võimalused, et teekoridori mahukust vähendada, rääkis arhitekt "Terevisioonis".

Tema hinnangul on praegune projekt liiga mahukas ja uues tee jätab laia koridori mulje.

Tammise sõnas, et tal on heameel näha, et linnaruumi ümberkorraldamine niivõrd suurt debatti tekitab. Ta julgustab veel enne ehituse algust projekti koostajaid läbi mõtlema, milline tänavaruum Reidi tee ehitusega mere äärde luuakse. "Iga sekkumine on enne valmisehitamist kümme korda odavam ja vähemmahukam," julgustas arhitekt plaane põhjalikumalt läbi vaatama.

"Kõige lihtsam vastus oleks see, et jätame reisijad kesklinna - kuhu nad peaksidki saabuma - ja viime kaubavood kas Paldiskisse või Muugale, kus on uhked sadamad olemas," arutles Tammis võimalike lahenduste üle, mis kesklinnas veokite liiklust vähendaks.

See lihtne lahendus ei ole aga Tammise sõnul kerge teostada, sest võib aimata, et kui veokid kesklinna sadamast eemale suunatakse, hakkavad uued reeglid kehtima ka laevadele suunduvate autodele. Seega seab Muuga ja Paldiski sadama eelistamine takistuse laevafirmadele, kes on oma äriplaanis arvestanud ka autode üleveoga, märkis Tammis.

"See, et peame veoautod ühel hetkel laevale saatma ei tähenda, et need peaksid seal ootama," pakkus Tammis ja lisas, et juba praegugi võiks suurte veoautode laevale pääsemise ootekoha kesklinnast eemale planeerida.

Toimetaja: Greete PalmisteERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema