Arhitekt: Reidi tee praegune plaan on liiga mahukas ({{commentsTotal}})

Reidi tee üle käiv arutelu peaks muutma fookuse sellele, milline tee täpselt välja nägema hakkab - kui palju on puid, ülekäiguradu, kui lai kõnnitee, sõnas Eesti kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna dekaan Toomas Tammis. Pirita tee pikendusena mõjuva neljarealise Reidi maantee asemel tuleks planeerida bulvarit.

Tammise sõnul ei ole mõtet ehitada Reidi teest Pirita tee koopiat, vaid tuleks leida lahendus, mis kõigile linnaruumis liikujatele sobiks. Neljarealisus ei ole siin probleem, kuid kindlasti tuleks vaadata, millised oleks võimalused, et teekoridori mahukust vähendada, rääkis arhitekt "Terevisioonis".

Tema hinnangul on praegune projekt liiga mahukas ja uues tee jätab laia koridori mulje.

Tammise sõnas, et tal on heameel näha, et linnaruumi ümberkorraldamine niivõrd suurt debatti tekitab. Ta julgustab veel enne ehituse algust projekti koostajaid läbi mõtlema, milline tänavaruum Reidi tee ehitusega mere äärde luuakse. "Iga sekkumine on enne valmisehitamist kümme korda odavam ja vähemmahukam," julgustas arhitekt plaane põhjalikumalt läbi vaatama.

"Kõige lihtsam vastus oleks see, et jätame reisijad kesklinna - kuhu nad peaksidki saabuma - ja viime kaubavood kas Paldiskisse või Muugale, kus on uhked sadamad olemas," arutles Tammis võimalike lahenduste üle, mis kesklinnas veokite liiklust vähendaks.

See lihtne lahendus ei ole aga Tammise sõnul kerge teostada, sest võib aimata, et kui veokid kesklinna sadamast eemale suunatakse, hakkavad uued reeglid kehtima ka laevadele suunduvate autodele. Seega seab Muuga ja Paldiski sadama eelistamine takistuse laevafirmadele, kes on oma äriplaanis arvestanud ka autode üleveoga, märkis Tammis.

"See, et peame veoautod ühel hetkel laevale saatma ei tähenda, et need peaksid seal ootama," pakkus Tammis ja lisas, et juba praegugi võiks suurte veoautode laevale pääsemise ootekoha kesklinnast eemale planeerida.

Toimetaja: Greete PalmisteFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.