Kallas Reformierakonna fraktsiooni ees: arutelu oli tõsine ({{commentsTotal}})

{{1462268478000 | amCalendar}}

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon kohtus täna võimaliku presidendikandidaadi Siim Kallasega. Kallas ütles pärast küsitlemist, et kuigi inimesed ruumis tunnevad teda läbi ja lõhki, oli arutelu tõsine.

"Nad tunnevad mind ju läbi ja lõhki. Ma arvan, et mul ei õnnestu üllatada mingi asjaga oma erakonda," ütles Kallas ERR-i uudisteportaalile.

Samas tunnistas Kallas, et esitati üsna tõsiseid küsimusi. "Kunagi niisugused asjad ei ole niisama kerge talvine kelgusõit. On selge, et mõnede seisukohtade puhul on inimestel ka teistsuguseid arvamusi. Selline tõsine arutelu oli. Mulle väga meeldis."

"Põhiline küsimus oli selles, mis on need kõige tähtsamad asjad, mida peaks tegema, et Eesti oleks ka meie lastelaste jaoks maa, kus tasub elada ja olla. Oli palju aspekte - migratsioon, inimesed välismaal, inimesed Eestis," lausus Kallas.

Küsimusele, miks Kallas on parem presidendikandidaat, kui teised potentsiaalsed kandidaadid, ta vastata ei soovinud. "See on põhimõtte küsimus. Mina räägin enda nimel. Ma ei hakka kellegi teise kohta arvamusi avaldama. Nii et see on teie töö siis võrrelda," sõnas Kallas.

Fraktsiooni aseesimees: Kallas on üks väheseid poliitikuid, kes on sentimeeterhaaval läbi uuritud

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Martin Kukk ütles, et Kallas rääkis oma plaanidest presidendina väga põhjalikult. "Rääkis sellest, et tema kõige olulisem roll oleks olla parlamentaarse demokraatia kaitsja. Me rääkisime nii päevapoliitilistel teemadel kui ka üleüldse väärtuseid puudutavates küsimustes. Arutelu oli asjalik," hindas Kukk.

"Ma arvan, et ta ei oleks seda teekonda ette võtnud, kui soov saada presidendiks ei oleks siiras ja ta ise ei usuks, et ta sinna ametisse saades oleks Eestile hea president," lisas Kukk.

Vastates ERR-i uudisteportaali küsimusele, kas presidendiks pürgides ei või tekkida sarnane olukord kui Kallas kaks aastat tagasi peaministri kohast loobus, ütles Kallas, et seekord on kõik teistmoodi.

"Täna on küsimus ainult minu isikus, siis oli küsimus ka koalitsioonis, oma erakonnas. Kogu see ajakirjanduslik klaperjaht oli siis mitte ainult minu probleem, vaid erakonna ja koalitsiooni probleem. Mina oleks pidanud väga palju kõikide nende asjade selgitamisele ja tööks oleks jäänud vähe aega. Ma oleks olnud kahjulik oma koalitsioonile ja erakonnale. Ma arvan, et erakonnal läks ju hästi, erakond tuli väga hea tulemusega valimistelt. See oli õige samm," oli Kallas veendunud.

"Mulle tundub, et need selgitused olid ammendavad fraktsiooni liikmete jaoks," kommenteeris Kukk.

"Rääkides erinevatest teemadest, milles teda on läbi aastate rünnatud, siis minu arvates on Siim Kallas läbi aastate üks väheseid poliitikuid, kes on sentimeeter sentimeetri haaval lõpuni läbi uuritud. Ja juhul kui mõni teda puudutav kuulujutt oleks ka alusega, siis küllap ta ei oleks täna enam tipp-poliitikas," ütles Kukk.

Kukk märkis veel, et põhiline väljakutse Reformierakonna jaoks on täna see, kes võiksid olla potentsiaalsed Reformierakonna liitlased presidendivalimistel. "IRL, sotsid, Keskerakond, Vabaerakond peaksid tegema valiku, kes nendele meie kandidaatidest kõige paremini sobib," sõnas ta.

Potentsiaalsete Reformierakonna presidendikandaatide eeliseid ja puudusi ta võrrelda omavahel võrrelda ei soovinud.

Homme on fraktsiooni ees Marina Kaljurand 

Siim Kallas teatas oma valmisolekust aprilli keskel, mil ütles, et sooviks kandideerida Eesti presidendiks, kui Reformierakond teda kandidaadiks esitab.

Ka Marina Kaljurand on avalikkuses öelnud, et on valmis presidendiks kandideerima. Kaljurand astubki homme fraktsiooni ette.

Kallase ja Kaljuranna kõrval on Reformierakonna võimalikeks kandidaatideks saamise soovist teada andnud ka reformierakondlane ja Europarlamendi saadik Urmas Paet.

Erakonna esimees peaminister Taavi Rõivas on öelnud, et järgmine president tuleks valida ära juba riigikogus ning et sobiv kandidaat peab olema tugev välis- ja julgeolekupoliitikas.

Toimetaja: Greete Palmiste, Aleksander KrjukovRail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.
Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Joachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondisJoachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondis
TÄNA OTSE | Löw jahib Tšiili vastu sajandat võitu Saksamaa juhendajana

Teises tänases kohtumises ristavad maailmajagude karikaturniiril sarved avavoorus võidukad olnud Saksamaa ja Tšiili. Otseülekanne algab ETV2 eetris kell 20.50. Kommentaatorid Kristjan Kalkun ja Mihkel Uiboleht, stuudios Tarmo Tiisler.

Jaanituli.Jaanituli.
Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.
Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Tallinna tehnikaülikooli peahoone.Tallinna tehnikaülikooli peahoone.
Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Nii Tallinna tehnikaülikool, maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
Regula Paljassaare sadamas.Regula Paljassaare sadamas.
Parvlaev Regula taastusremont sai valmis

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema