Kallas Reformierakonna fraktsiooni ees: arutelu oli tõsine ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
15 pilti
Autor: Siim Lõvi /ERR
{{1462268478000 | amCalendar}}

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon kohtus täna võimaliku presidendikandidaadi Siim Kallasega. Kallas ütles pärast küsitlemist, et kuigi inimesed ruumis tunnevad teda läbi ja lõhki, oli arutelu tõsine.

"Nad tunnevad mind ju läbi ja lõhki. Ma arvan, et mul ei õnnestu üllatada mingi asjaga oma erakonda," ütles Kallas ERR-i uudisteportaalile.

Samas tunnistas Kallas, et esitati üsna tõsiseid küsimusi. "Kunagi niisugused asjad ei ole niisama kerge talvine kelgusõit. On selge, et mõnede seisukohtade puhul on inimestel ka teistsuguseid arvamusi. Selline tõsine arutelu oli. Mulle väga meeldis."

"Põhiline küsimus oli selles, mis on need kõige tähtsamad asjad, mida peaks tegema, et Eesti oleks ka meie lastelaste jaoks maa, kus tasub elada ja olla. Oli palju aspekte - migratsioon, inimesed välismaal, inimesed Eestis," lausus Kallas.

Küsimusele, miks Kallas on parem presidendikandidaat, kui teised potentsiaalsed kandidaadid, ta vastata ei soovinud. "See on põhimõtte küsimus. Mina räägin enda nimel. Ma ei hakka kellegi teise kohta arvamusi avaldama. Nii et see on teie töö siis võrrelda," sõnas Kallas.

Fraktsiooni aseesimees: Kallas on üks väheseid poliitikuid, kes on sentimeeterhaaval läbi uuritud

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Martin Kukk ütles, et Kallas rääkis oma plaanidest presidendina väga põhjalikult. "Rääkis sellest, et tema kõige olulisem roll oleks olla parlamentaarse demokraatia kaitsja. Me rääkisime nii päevapoliitilistel teemadel kui ka üleüldse väärtuseid puudutavates küsimustes. Arutelu oli asjalik," hindas Kukk.

"Ma arvan, et ta ei oleks seda teekonda ette võtnud, kui soov saada presidendiks ei oleks siiras ja ta ise ei usuks, et ta sinna ametisse saades oleks Eestile hea president," lisas Kukk.

Vastates ERR-i uudisteportaali küsimusele, kas presidendiks pürgides ei või tekkida sarnane olukord kui Kallas kaks aastat tagasi peaministri kohast loobus, ütles Kallas, et seekord on kõik teistmoodi.

"Täna on küsimus ainult minu isikus, siis oli küsimus ka koalitsioonis, oma erakonnas. Kogu see ajakirjanduslik klaperjaht oli siis mitte ainult minu probleem, vaid erakonna ja koalitsiooni probleem. Mina oleks pidanud väga palju kõikide nende asjade selgitamisele ja tööks oleks jäänud vähe aega. Ma oleks olnud kahjulik oma koalitsioonile ja erakonnale. Ma arvan, et erakonnal läks ju hästi, erakond tuli väga hea tulemusega valimistelt. See oli õige samm," oli Kallas veendunud.

"Mulle tundub, et need selgitused olid ammendavad fraktsiooni liikmete jaoks," kommenteeris Kukk.

"Rääkides erinevatest teemadest, milles teda on läbi aastate rünnatud, siis minu arvates on Siim Kallas läbi aastate üks väheseid poliitikuid, kes on sentimeeter sentimeetri haaval lõpuni läbi uuritud. Ja juhul kui mõni teda puudutav kuulujutt oleks ka alusega, siis küllap ta ei oleks täna enam tipp-poliitikas," ütles Kukk.

Kukk märkis veel, et põhiline väljakutse Reformierakonna jaoks on täna see, kes võiksid olla potentsiaalsed Reformierakonna liitlased presidendivalimistel. "IRL, sotsid, Keskerakond, Vabaerakond peaksid tegema valiku, kes nendele meie kandidaatidest kõige paremini sobib," sõnas ta.

Potentsiaalsete Reformierakonna presidendikandaatide eeliseid ja puudusi ta võrrelda omavahel võrrelda ei soovinud.

Homme on fraktsiooni ees Marina Kaljurand 

Siim Kallas teatas oma valmisolekust aprilli keskel, mil ütles, et sooviks kandideerida Eesti presidendiks, kui Reformierakond teda kandidaadiks esitab.

Ka Marina Kaljurand on avalikkuses öelnud, et on valmis presidendiks kandideerima. Kaljurand astubki homme fraktsiooni ette.

Kallase ja Kaljuranna kõrval on Reformierakonna võimalikeks kandidaatideks saamise soovist teada andnud ka reformierakondlane ja Europarlamendi saadik Urmas Paet.

Erakonna esimees peaminister Taavi Rõivas on öelnud, et järgmine president tuleks valida ära juba riigikogus ning et sobiv kandidaat peab olema tugev välis- ja julgeolekupoliitikas.

Toimetaja: Greete Palmiste, Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.