Kaitsjad: Kaljurand ja Kiil ei astu riigikogu uurimiskomisjoni ette ({{commentsTotal}})

Altkäemaksu võtmises kahtlustavad Tallinna Sadama eksjuhid Ain Kaljurand ja Allan Kiil ei kavatse vähemalt esialgu minna parlamendi uurimiskomisjoni ette ütlusi andma, kuigi neid on sinna korduvalt kutsutud. Allan Kiili kaitsja tõi muu hulgas põhjuseks, et komisjon on avaldanud meeste kohta süüdistavaid seisukohti.

Altkäemaksuvõtmises kahtlustatavad Tallinna Sadama eksjuhid Ain Kaljurand ja Allan Kiil pääsesid vahi alt juba talvel ja tänaseks on nad vabanenud ka elektroonilise järelevalve alt ja on oma liikumises vabad. Vaatamata korduvatele kutsetele ei ole nad aga ilmunud parlamendi uurimiskomisjoni ette, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Allan Kiili kaitsja Aivar Pilv põhjendas, et komisjon on meedia vahendusel esitanud kahtlustatavate suhtes süüdistavaid seisukohti veel enne nende ärakuulamist. "Selles olukorras ei pidanud Allan Kiil õigeks ja põhjendatuks ütluste andmist, sest see loob ka sellest komisjoni tööst natukene formaalse ja kunstliku mulje, kui etteulatuvad hinnangud avalikkusele välja öeldakse kujundatakse enne," sõnas Pilv.

Nii Aivar Pilv kui ka Ain Kaljuranna esindaja, Paul Keres, rõhutavad, et väga raske on anda mistahes ütlusi, enne kui prokuratuur on välja käinud täiendava täpsustava kahtlustuse.

"Mina olen seal asunud sellisele seisukohale, et kuni meil ei ole kahtlustust täielikult selge ja meil ei ole täielikult teada kui paljud nendest komisjoni küsimustest võivad kattuda kriminaalmenetluse asjaoludega ja me oleme kriminaalmenetluses seni valinud vaikimise taktika, siis praeguses faasis me ei saa komisjoni abistada," leidis Keres.

Mõlema mehe esindajad lisavad, et koostööst komisjoniga nad ei keeldu ja ütluste andmist edaspidi ei välista, kui uurimisraport on valmis.

Tallinna Sadama uurimiskomisjoni esimehe Artur Talviku sõnul aga hakkab uurimisraporti esimene mustand juba vormi võtma, mistõttu Kiili ja Kaljuranna järgi ootama ei hakata. "Sel nädalal on kolm viimast kuulamist ja ülejäänu ongi kirjutamise vaev," märkis Talvik.

Talvik rõhutab, et kuna komisjon uurib just poliitilise tasandi ja ettevõtte nõukogu võimalikke sidemeid, siis oluliselt tähtsam on ära kuulata enam kui 10 aastat Tallinna Sadama nõukogu juhtinud Neinar Seli, kes on lubanud uurimiskomisjoni ette astuda neljapäeval.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.