Kaitsjad: Kaljurand ja Kiil ei astu riigikogu uurimiskomisjoni ette ({{commentsTotal}})

Altkäemaksu võtmises kahtlustavad Tallinna Sadama eksjuhid Ain Kaljurand ja Allan Kiil ei kavatse vähemalt esialgu minna parlamendi uurimiskomisjoni ette ütlusi andma, kuigi neid on sinna korduvalt kutsutud. Allan Kiili kaitsja tõi muu hulgas põhjuseks, et komisjon on avaldanud meeste kohta süüdistavaid seisukohti.

Altkäemaksuvõtmises kahtlustatavad Tallinna Sadama eksjuhid Ain Kaljurand ja Allan Kiil pääsesid vahi alt juba talvel ja tänaseks on nad vabanenud ka elektroonilise järelevalve alt ja on oma liikumises vabad. Vaatamata korduvatele kutsetele ei ole nad aga ilmunud parlamendi uurimiskomisjoni ette, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Allan Kiili kaitsja Aivar Pilv põhjendas, et komisjon on meedia vahendusel esitanud kahtlustatavate suhtes süüdistavaid seisukohti veel enne nende ärakuulamist. "Selles olukorras ei pidanud Allan Kiil õigeks ja põhjendatuks ütluste andmist, sest see loob ka sellest komisjoni tööst natukene formaalse ja kunstliku mulje, kui etteulatuvad hinnangud avalikkusele välja öeldakse kujundatakse enne," sõnas Pilv.

Nii Aivar Pilv kui ka Ain Kaljuranna esindaja, Paul Keres, rõhutavad, et väga raske on anda mistahes ütlusi, enne kui prokuratuur on välja käinud täiendava täpsustava kahtlustuse.

"Mina olen seal asunud sellisele seisukohale, et kuni meil ei ole kahtlustust täielikult selge ja meil ei ole täielikult teada kui paljud nendest komisjoni küsimustest võivad kattuda kriminaalmenetluse asjaoludega ja me oleme kriminaalmenetluses seni valinud vaikimise taktika, siis praeguses faasis me ei saa komisjoni abistada," leidis Keres.

Mõlema mehe esindajad lisavad, et koostööst komisjoniga nad ei keeldu ja ütluste andmist edaspidi ei välista, kui uurimisraport on valmis.

Tallinna Sadama uurimiskomisjoni esimehe Artur Talviku sõnul aga hakkab uurimisraporti esimene mustand juba vormi võtma, mistõttu Kiili ja Kaljuranna järgi ootama ei hakata. "Sel nädalal on kolm viimast kuulamist ja ülejäänu ongi kirjutamise vaev," märkis Talvik.

Talvik rõhutab, et kuna komisjon uurib just poliitilise tasandi ja ettevõtte nõukogu võimalikke sidemeid, siis oluliselt tähtsam on ära kuulata enam kui 10 aastat Tallinna Sadama nõukogu juhtinud Neinar Seli, kes on lubanud uurimiskomisjoni ette astuda neljapäeval.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics