Laaneots: Euroopa riigid ei võtnud ISIS-e avaldust piisava tõsidusega ({{commentsTotal}})

Reformierakonna riigikogu saadiku Ants Laaneotsa sõnul on kõige kahetsusväärsem, et pärast mullu septembris tehtud ISIS-e avaldust ei suutnud Euroopa riigid sellele reageerida, vaid jäid tema hinnangul sportliku huviga jälgima, mis järgmisena juhtub. Juhtusid aga terrorirünnakud nii Pariisis kui Brüsselis.

Laaneots nentis saates "Ringvaade", et lääneriikide ekspertide sõnul võtab äärmusrühmituse ISIS kõrvaldamine veel aastaid aega. "See on pikk lugu, sest ISIS-st toetab tugevasti islamimaailm ehk rühmituse ridasid tugevdavad teistest araabia riikidest tulnud võitlejad ning loomulikult Euroopa riikidest need moslemid, kes on siinses elus kuidagi pettunud," selgitas Laaneots.

Tema sõnul lähevad Euroopa riikidest pärit moslemid võitlema "õige" usu ehk islami sunniitliku usulahu eest. "Sunniitlus on kõige äärmuslikum ja konservatiivsem islamiharu," lisas Laaneots.

ISIS-e sise- ja välispoliitika on terror, mistõttu ei kasuta äärmusrühmitus oma taktikas konventsionaalset lähenemist. "Väga paljudel juhtudel on saadetud võitlejaid ka teistesse näiteks Euroopa kristlikesse riikidesse," sõnas Laaneots.

"Kui te mäletate, siis eelmise aasta septembri alul teatas ISIS avalikult, et koos illegaalsete põgenikega on Euroopasse saatnud 1000 võitlejat. See number on muidugi ülepaisutatud, kuid võitlejad jõudsid Euroopasse, sest sellele järgnesid ka tegelikud terroriaktid nii Pariisi kui ka Brüsselis," märkis Laaneots.

"Kõige kahetsusväärsem on see, et EL jäi sportliku huviga ootama, mis peale avaldust toimuma hakkab," lisas Laaneots. Kuid riigikogu saadiku sõnul on praegu ISIS-el rasked ajad, kuna raha hankimise kanaleid on tunduvalt ahendatud.

"Teisalt on ka Süüria valitsusväed ennast kogunud ning neid toetab ka praegu Vene lahingkopterid. Lisaks on ka lääneriikide õhurünnakud olnud edukad," rääkis Laaneots. Samas nentis, et fundamentalistide vastu on keeruline võidelda, sest nagu Afganistani Talibani näitel on näha, siis pole sealseid äärmuslasi siiani suudetud täielikult seljatada.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema