"Aktuaalne kaamera": tähtajalise elamisloa saanute sõnul on Eestis hea töö ja sõbralik elukeskkond ({{commentsTotal}})

Viie aasta jooksul on Eestis tähtajalise elamisloa saanud kokku üle 20 000 inimese, nendest umbes pooled on pärit Venemaalt ja Ukrainast. "Aktuaalne kaamera" küsis mõnelt neist, miks nad valisid Eesti ja selgus, et siin on uustulnukate arvates hea töö ja sõbralik elukeskkond.

Ehitaja Viktor Nelip ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Ukrainas kestab tööpäev hommikul kella 6 pimedani ning päevapalk on alla kümne euro. Eestis on aga hea - tööst vaba aega on, jõuab kodus ka midagi teha. Tema taotles Eestis pagulasstaatust ja ei saanud, kuid leidis tööd ning sai tööviisa ja ajutise elamisloa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mulle üldse meeldib Eestis - siin on rahulik, normaalne elu. Inimesed on heatahtlikud," ütles ta.

Nelipil on Eestis neli sõpra Donetskist, kellel on samuti ajutine elamisluba ja töö. Oma praeguses elus kodumaal on nad pettunud.

"Pole mingit tahtmist tagasi minna. Paljud minu tuttavad sõitsid tagasi Ukrainasse, et ka vormistada tööviisa, tulla siia koos peredega, tööle hakata, elu sisse seada. Ukrainas pole see lähema 25 aasta jooksul võimalik," rääkis Nelip.

Olga Kalita on moskvalanna, kelle abikaasa saadeti Tallinna tööle, sest tema IT-firma avas siin oma filiaali. Naine pidi endale ise töö leidma ning sai vene keele õpetajaks ühes keeltekoolis.

Ta ütles, et Eesti riik soodustab rahvusvahelist IT-ettevõtlust, seetõttu tema abikaasa firma tegigi oma töötajatele ettepaneku siia asuda.

"Kui soovite, avame büroo Tallinnas. Kui palju inimesi oleks nõus sinna minema? Kogunes piisav arv soovijaid. 20 inimest tuli siia koos perede, laste-naistega. Projekt teostus," selgitas Kalita.

Pere ei pidanud mujal tööd otsima, sest nad olid otsustanud Moskvast lahkuda ning Tallinn sobis.

"Moskvast tahtsime juba ammu ära tulla. Aja jooksul see soov süvenes, arutasime asja, tekkisid võimalused. Praegune valik meeldis meile kõige rohkem - kõige mugavam, mitte liiga kaugel kodust, kus elavad vanemad," ütles ta.

Arvutispetsialist on ka Dnepropetrovskist pärit Aleksander Valujev. Tema leidis Eestis töö poolteist aastat tagasi ning eelmisel suvel järgnes talle abikaasa Tatjana. Neile tundub, et Eestis on inimlik elu ja kord majas.

"Kõik on suhteline võrreldes Ukrainaga. Siin on puhas, ilus maa, inimesed on heatahtlikud. Teil on kõik kuidagi rohkem organiseeritud," arvas Valujev.

Tatjana Valujeva sõnul on neil plaan vähemalt viieks aastaks Eestisse jääda.

"Tahaks kuhugi jõuda, areneda, stabiilsust. Sellepärast jääme esialgu Eestisse. Ma ei tea, viieks aastaks jääme kindlasti Eestisse," ütles naine.

Toimetaja: Merili Naelproovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics