Eestisse rahvuskaaslasi smugeldanud iraaklased mõisteti vangi ({{commentsTotal}})

{{1462349359000 | amCalendar}}

Pärnu maakohus mõistis Eestisse iraaklasi smugeldanud Soomes resideeruvad Iraagi kodanikud vangi ning määras nad pärast karistuse kandmist Eestist väljasaatmisele ning kehtestas neile aastateks siia naasmise keelu.

Kohus karistas Iraagi kodanikku Barzan Mohammad Ahmadi (34) ja Rebuar Karim Mohammedi (28) aastase vangistusega ning määras nad seejärel Eestist väljasaatmisele. Kohus keelas esimesel neist siia tagasi tulla viie aasta jooksul ja teisel seitsme aasta jooksul.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi toimetasid mehed eelmise aasta 30. oktoobril ebaseaduslikult üle Läti piiri Eestisse neljaliikmelise Iraagi kodanikest perekonna.

Iraaklastest perekond oli Lätilt varjupaika taotlenud ning neil puudusid seetõttu nii dokumendid kui ka õigus Lätist lahkuda, kuid uurijate andmetel oli nende eesmärk siirduda Eesti kaudu Soome. Perekond tunnistas eeluurimisel, et oli juba Iraagis maksnud Soome jõudmise eest 15 000 dollarit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Süüdistuse kohaselt peeti auto, mida juhtis Barzan, koos ebaseaduslikult piiri ületanud perekoga Pärnumaal kinni mullu 30. oktoobril. Barzan võeti järgmisel päeval vahi alla.

Süüdistuse kohaselt aitas ebaseaduslikku piiriületust korraldada Rebuar, kes tabati hiljem Soomes ja viibib Eestis vahi all alates 26. veebruarist.

"Ühe me pidasime kohe kinni, samal päeval, kui nad tulid Lätist üle selle perekonnaga. Infoanalüüs viis selleni, et tegemist oli ikkagi koos või ühiselt toime pandud kuriteoga. Hiljem me küsisime teise isiku Soomest välja. Korraldaja pool oli Rebuar Muhammed Karim," rääkis Lääne ringkonnaprokurör Gardi Anderson.

Iraaklastest perekond saadeti aga tagasi Lätti.

Karistusseadustik näeb sellises kuriteos süüdimõistmisel ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Kohus lahendas kriminaalasja kokkuleppemenetluses.

"Tõsi ta on, selle kuriteo eest on võimalik mõista kolm aastat vangistust. Tegemist oli antud juhul esmakordse juhtumiga nende isikute puhul, neid ei ole varem Eestis karistatud, neid ei ole ka meie teada Soome Vabariigis karistatud. Ned asjaolud võimaldasid kokku leppida sellise karistuse," ütles Anderson.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.