Eestisse rahvuskaaslasi smugeldanud iraaklased mõisteti vangi ({{commentsTotal}})

{{1462349359000 | amCalendar}}

Pärnu maakohus mõistis Eestisse iraaklasi smugeldanud Soomes resideeruvad Iraagi kodanikud vangi ning määras nad pärast karistuse kandmist Eestist väljasaatmisele ning kehtestas neile aastateks siia naasmise keelu.

Kohus karistas Iraagi kodanikku Barzan Mohammad Ahmadi (34) ja Rebuar Karim Mohammedi (28) aastase vangistusega ning määras nad seejärel Eestist väljasaatmisele. Kohus keelas esimesel neist siia tagasi tulla viie aasta jooksul ja teisel seitsme aasta jooksul.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi toimetasid mehed eelmise aasta 30. oktoobril ebaseaduslikult üle Läti piiri Eestisse neljaliikmelise Iraagi kodanikest perekonna.

Iraaklastest perekond oli Lätilt varjupaika taotlenud ning neil puudusid seetõttu nii dokumendid kui ka õigus Lätist lahkuda, kuid uurijate andmetel oli nende eesmärk siirduda Eesti kaudu Soome. Perekond tunnistas eeluurimisel, et oli juba Iraagis maksnud Soome jõudmise eest 15 000 dollarit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Süüdistuse kohaselt peeti auto, mida juhtis Barzan, koos ebaseaduslikult piiri ületanud perekoga Pärnumaal kinni mullu 30. oktoobril. Barzan võeti järgmisel päeval vahi alla.

Süüdistuse kohaselt aitas ebaseaduslikku piiriületust korraldada Rebuar, kes tabati hiljem Soomes ja viibib Eestis vahi all alates 26. veebruarist.

"Ühe me pidasime kohe kinni, samal päeval, kui nad tulid Lätist üle selle perekonnaga. Infoanalüüs viis selleni, et tegemist oli ikkagi koos või ühiselt toime pandud kuriteoga. Hiljem me küsisime teise isiku Soomest välja. Korraldaja pool oli Rebuar Muhammed Karim," rääkis Lääne ringkonnaprokurör Gardi Anderson.

Iraaklastest perekond saadeti aga tagasi Lätti.

Karistusseadustik näeb sellises kuriteos süüdimõistmisel ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Kohus lahendas kriminaalasja kokkuleppemenetluses.

"Tõsi ta on, selle kuriteo eest on võimalik mõista kolm aastat vangistust. Tegemist oli antud juhul esmakordse juhtumiga nende isikute puhul, neid ei ole varem Eestis karistatud, neid ei ole ka meie teada Soome Vabariigis karistatud. Ned asjaolud võimaldasid kokku leppida sellise karistuse," ütles Anderson.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema