Kallasega kohtunud keskfraktsiooni liige: tema maailmavaade on tsentri suunas nihkunud ({{commentsTotal}})

{{1462355002000 | amCalendar}}

Reformierakonna presidendikandidaadiks pürgiv Siim Kallas käis täna kohtumas ka Keskerakonna fraktsiooniga. Fraktsiooni liikme Jaanus Karilaiu sõnul jättis Kallas avatud meelega presidendikandidaadi mulje, kelle vastused küsimustele olid ammendavad. Karilaiu sõnul on Kallase maailmavaade tsentri suunas nihkunud.

"Täna küsiti põhiliselt selliseid küsimusi, mis on tulevikku suunatud ja tema enda nägemust tänasest Eesti ühiskonna nii majandusolukorrast kui ka kodanikuühiskonna olukorrast. Ründavate küsimusteni täna ei jõutudki," ütles Karilaid ERR-i uudisteportaalile.

"Ta jättis väga arutleva ja avatud meelega presidendikandidaadi mulje. Igal juhul võib öelda, et keskfraktsiooni kohtumine Siim Kallasega möödus arutlevas ja positiivses õhkkonnas," sõnas Karilaid ja lisas, et Kallase vastused olid ammendavad.

"Tundub, et Siimule seal Euroopas olemine on väga positiivselt mõjunud. Ta on maailmavaateliselt parempoolsest poliitikust jõulisi samme teinud tsentri suunas. Ta on erinevatest poliitilistest dogmadest loobunud ja on nõus arutlema erinevatel teemadel. On näha, et majandust ja majandusreformi puudutavas tabuteemasid ei ole," rääkis keskerakondlane.

Küsimusele, kas need on ka teemad, mis võiks Kallasele tuua Keskerakonna toetuse, vastas Karilaid, et sellest on veel vara rääkida. "Keskerakond arutab oma presidendikandidaati juuni alguses," rõhutas ta.

Karilaid ütles, et peab täna väljakäidud potentsiaalsetest presidendikandidaatidest Siim Kallast kõige tugevamaks.

Karilaid ei välistanud, et fraktsioon võiks Siim Kallasega ka teist korda kohtuda. Samuti on plaanis keskfraktsioonil kohtuda ka kõigi teiste presidendi kandidaadi kandidaatidega.

Simson: Keskerakonnal on Kallasega mitmes küsimuses ajaloolised eriarvamused

Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson nõustus Karilaiuga selles osas, et Siim Kallas oli positiivse hoiakuga ja suutis anda sisulisi vastuseid ka kõige keerulisematele küsimustele.

"Meil on temaga olnud ajaloolised eriarvamused näiteks maksuküsimuses. Kindlasti ei saanud ta meile anda sellist vastust nagu meie õigeks peame ettevõtte tulumaksu osas. Samuti puudutasime e-valimisi, kus Keskerakonna ja Siim Kallase arvamused on erinevad," ütles Simson.

ERR-i uudisteportaal küsis Simsonilt, mis tooks Kallasele Keskerakonna toetuse. Simsoni sõnul täna selliseid tingimusi ei Kallasele ei seatud. "Tegemist oli esmakohtumisega temaga kui presidendikandidaadi kandidaadiga. Enne kui me selliseid tingimusi esitama hakkame, kohtume me veel mitme inimesega," lausus ta.

Simson lisas, et järgmise potentsiaalse kandidaadina loodab fraktsioon kohtuda erakonna esimehe Edgar Savisaarega, kes on meedia vahendusel samuti väljendanud huvi presidendikampaanias osavõtmiseks.

Eile käis Kallas Reformierakonna fraktsiooni küsimustele vastamas.

Toimetaja: Aleksander KrjukovAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema