Kallasega kohtunud keskfraktsiooni liige: tema maailmavaade on tsentri suunas nihkunud ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
5 pilti
Autor: Keskerakonna fraktsioon
{{1462355002000 | amCalendar}}

Reformierakonna presidendikandidaadiks pürgiv Siim Kallas käis täna kohtumas ka Keskerakonna fraktsiooniga. Fraktsiooni liikme Jaanus Karilaiu sõnul jättis Kallas avatud meelega presidendikandidaadi mulje, kelle vastused küsimustele olid ammendavad. Karilaiu sõnul on Kallase maailmavaade tsentri suunas nihkunud.

"Täna küsiti põhiliselt selliseid küsimusi, mis on tulevikku suunatud ja tema enda nägemust tänasest Eesti ühiskonna nii majandusolukorrast kui ka kodanikuühiskonna olukorrast. Ründavate küsimusteni täna ei jõutudki," ütles Karilaid ERR-i uudisteportaalile.

"Ta jättis väga arutleva ja avatud meelega presidendikandidaadi mulje. Igal juhul võib öelda, et keskfraktsiooni kohtumine Siim Kallasega möödus arutlevas ja positiivses õhkkonnas," sõnas Karilaid ja lisas, et Kallase vastused olid ammendavad.

"Tundub, et Siimule seal Euroopas olemine on väga positiivselt mõjunud. Ta on maailmavaateliselt parempoolsest poliitikust jõulisi samme teinud tsentri suunas. Ta on erinevatest poliitilistest dogmadest loobunud ja on nõus arutlema erinevatel teemadel. On näha, et majandust ja majandusreformi puudutavas tabuteemasid ei ole," rääkis keskerakondlane.

Küsimusele, kas need on ka teemad, mis võiks Kallasele tuua Keskerakonna toetuse, vastas Karilaid, et sellest on veel vara rääkida. "Keskerakond arutab oma presidendikandidaati juuni alguses," rõhutas ta.

Karilaid ütles, et peab täna väljakäidud potentsiaalsetest presidendikandidaatidest Siim Kallast kõige tugevamaks.

Karilaid ei välistanud, et fraktsioon võiks Siim Kallasega ka teist korda kohtuda. Samuti on plaanis keskfraktsioonil kohtuda ka kõigi teiste presidendi kandidaadi kandidaatidega.

Simson: Keskerakonnal on Kallasega mitmes küsimuses ajaloolised eriarvamused

Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson nõustus Karilaiuga selles osas, et Siim Kallas oli positiivse hoiakuga ja suutis anda sisulisi vastuseid ka kõige keerulisematele küsimustele.

"Meil on temaga olnud ajaloolised eriarvamused näiteks maksuküsimuses. Kindlasti ei saanud ta meile anda sellist vastust nagu meie õigeks peame ettevõtte tulumaksu osas. Samuti puudutasime e-valimisi, kus Keskerakonna ja Siim Kallase arvamused on erinevad," ütles Simson.

ERR-i uudisteportaal küsis Simsonilt, mis tooks Kallasele Keskerakonna toetuse. Simsoni sõnul täna selliseid tingimusi ei Kallasele ei seatud. "Tegemist oli esmakohtumisega temaga kui presidendikandidaadi kandidaadiga. Enne kui me selliseid tingimusi esitama hakkame, kohtume me veel mitme inimesega," lausus ta.

Simson lisas, et järgmise potentsiaalse kandidaadina loodab fraktsioon kohtuda erakonna esimehe Edgar Savisaarega, kes on meedia vahendusel samuti väljendanud huvi presidendikampaanias osavõtmiseks.

Eile käis Kallas Reformierakonna fraktsiooni küsimustele vastamas.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.