Põhja prefekt: Harku vahejuhtumi taolisi sündmusi tuleb pigem üle- kui alahinnata ({{commentsTotal}})

Põhja prefekt Kristian Jaani sõnul ei järgnenud mullu novembris Harku kinnipidamiskeskuses aset leidnud vahejuhtumile menetlust ega karistust, sest ükski politsei- ja piirivalveameti korrakaitsja ei kaldunud teadlikult normidest kõrvale. Ta lisas, et taoliste vahejuhtumite tõsidust tuleb üldiselt üle-, mitte alahinnata.

Jaani kinnitas saates "Ringvaade", et mullu 11. novembril toimunud Harku kinnipidamiskeskuses toimunud intsidendi puhul eirasid kaks kinnipeetavat politsei poolt antud käske ning tulid koridori, kui keskuse teise korruse eluruumidesse sisenes kiirreageerijate rühm.

"Sel hetkel kasutas politsei heidutus mõttes kummikuule ehk ta tulistas kummikuule mitte inimese suunas, vaid põrandale, kuid kahjuks tõesti põrkas see kuul rikošetist vastu kinnipeetava põlve," selgitas prefekt.

Jaani sõnul näitab see olukord, kuidas kriisi olukorras peab korrakaitsja väga kiiresti ja otsustavalt tegutsema. "Pärast on aega analüüsida ja me tunnistame, et me oleksime võinud seda olukorda paremini lahendada ning neid olukordi, mille me ise välja tõime, oli küll," toonitas prefekt.

Mali mees, kelle põlve kummikuul vigastas, viidi pärast vahejuhtumit kartserisse. Prefekti väitel tehti seda, kuna politseinikud soovisid kaks koridoris viibinud isikut üksteisest eraldada. "Soovisime teha kindlaks, mis oli see motivatsioon, miks selline protestiaktsioon läbi viidi. See on selline protseduurika, et inimesed tuleb teineteisest eraldada," möönis Jaani.

Prefekti sõnul kehtib taoliste intsidentide puhul reegel, et neid tuleb pigem üle- kui alahinnata. "Me ei ole tuvastanud ühegi ametniku suhtes teadlikku normidest kõrvale kaldumist, mistõttu ühtegi menetlust ega karistust ei järgnenud," märkis prefekt.

Kristian Jaani sõnul pole meedia PPA-le liiga teinud, kuid tema arvates on kontekstist mõningaid asju välja kistud. "Väga raske on hinnata seda, millise otsuse peab vastu võtma politseinik, kes tegutseb kriisisituatsioonis. Seda on väga raske tagantjärgi hinnata ilma, et sa iseennast sellisesse olukorda ei paneks," nentis prefekt.

"Me peame tehtud analüüsi järeldustest õppust võtma ja me võtamegi nendest asjadest õppust," toonitas prefekt Jaani.

Toimetaja: Allan RajaveeINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics