Põhja prefekt: Harku vahejuhtumi taolisi sündmusi tuleb pigem üle- kui alahinnata ({{commentsTotal}})

Põhja prefekt Kristian Jaani sõnul ei järgnenud mullu novembris Harku kinnipidamiskeskuses aset leidnud vahejuhtumile menetlust ega karistust, sest ükski politsei- ja piirivalveameti korrakaitsja ei kaldunud teadlikult normidest kõrvale. Ta lisas, et taoliste vahejuhtumite tõsidust tuleb üldiselt üle-, mitte alahinnata.

Jaani kinnitas saates "Ringvaade", et mullu 11. novembril toimunud Harku kinnipidamiskeskuses toimunud intsidendi puhul eirasid kaks kinnipeetavat politsei poolt antud käske ning tulid koridori, kui keskuse teise korruse eluruumidesse sisenes kiirreageerijate rühm.

"Sel hetkel kasutas politsei heidutus mõttes kummikuule ehk ta tulistas kummikuule mitte inimese suunas, vaid põrandale, kuid kahjuks tõesti põrkas see kuul rikošetist vastu kinnipeetava põlve," selgitas prefekt.

Jaani sõnul näitab see olukord, kuidas kriisi olukorras peab korrakaitsja väga kiiresti ja otsustavalt tegutsema. "Pärast on aega analüüsida ja me tunnistame, et me oleksime võinud seda olukorda paremini lahendada ning neid olukordi, mille me ise välja tõime, oli küll," toonitas prefekt.

Mali mees, kelle põlve kummikuul vigastas, viidi pärast vahejuhtumit kartserisse. Prefekti väitel tehti seda, kuna politseinikud soovisid kaks koridoris viibinud isikut üksteisest eraldada. "Soovisime teha kindlaks, mis oli see motivatsioon, miks selline protestiaktsioon läbi viidi. See on selline protseduurika, et inimesed tuleb teineteisest eraldada," möönis Jaani.

Prefekti sõnul kehtib taoliste intsidentide puhul reegel, et neid tuleb pigem üle- kui alahinnata. "Me ei ole tuvastanud ühegi ametniku suhtes teadlikku normidest kõrvale kaldumist, mistõttu ühtegi menetlust ega karistust ei järgnenud," märkis prefekt.

Kristian Jaani sõnul pole meedia PPA-le liiga teinud, kuid tema arvates on kontekstist mõningaid asju välja kistud. "Väga raske on hinnata seda, millise otsuse peab vastu võtma politseinik, kes tegutseb kriisisituatsioonis. Seda on väga raske tagantjärgi hinnata ilma, et sa iseennast sellisesse olukorda ei paneks," nentis prefekt.

"Me peame tehtud analüüsi järeldustest õppust võtma ja me võtamegi nendest asjadest õppust," toonitas prefekt Jaani.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.