Kuressaare lossikraavidest püütakse kalad eriloa alusel välja ({{commentsTotal}})

Kuressaare lossikraavides käib juba teist nädalat eriloa alusel kalapüük nii mõrra kui ka võrkudega - tegemist on n-ö kalade päästepüügiga, sest 19. mail algava rahvusvahelise päästeõppuse raames tahetakse kraavid veest tühjaks pumbata. Pärast seda saab Kuressaare linn vetikaid täis kasvanud vallikraave puhastada.

Vett võib vallikraavides olla hinnanguliselt 70 000 kuupmeetrit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me mõtlesime, et see on olnud nii kaua puhastamata ja see on enam kui kümne aastaga täis kasvanud. Kui me saame selle veest tühjaks, siis kasutame kohe ka seda võimalust, et puhastame selle põhja ära," rääkis Kuressaare abilinnapea Mart Mäeker.

Et vallikraavid on kinni kasvanud ja vajaksid puhastamist, on näha ümber lossi pea igal pool. Aga aastatega on sinna siginenud ka suurel hulgal erinevaid kalu.

Kuressaare kuursaali peakokk kinnitaskii, et on kraavidest püüdnud õngega värsket kala oma söögikoha menüüsse.

"Mina ütlen, et siin on kala udu-umbe! Mina olen siit hommikul kolme tunniga 250 kokre õngega välja tõmmanud. Nii linaskit kui ka ahvenat on siin päris suurt sees. Naabri kass on kogred saanud, aga nii mõnigi klient on saanud ahvenat. Oleme andnud küll," rääkis Ku-Kuu restorani peakokk Toomas Leedu.

Et kala on tõesti palju, plaanitakse vahetult enne suurõppuse algust korraldada ka kõikidele õngemeestele kalapüügivõistlus.

Eripüügiloaga püüdvate kutseliste kalurite poolt püütud kala läheb aga hoopis teise kohta - merre tagasi. Tegelikult Kaido Tiit ja Martin Mai ei saa oma töö eest ei kala ega palka.

"Eesmärk on puhas huvi. Kui praegu hakata Saaremaalt otsima mehi, kes siin võrkudega või mõrraga püüdnud on, siis ma arvan, et ei olegi. Me olemegi ainukesed. Tulevikus saab lastele ja lastelastele rääkida, et olen siin kunagi püüdnud," rääkis kutseline kalur Martin Mai.

Toimetaja: Merili NaelAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema