Kuressaare lossikraavidest püütakse kalad eriloa alusel välja ({{commentsTotal}})

Kuressaare lossikraavides käib juba teist nädalat eriloa alusel kalapüük nii mõrra kui ka võrkudega - tegemist on n-ö kalade päästepüügiga, sest 19. mail algava rahvusvahelise päästeõppuse raames tahetakse kraavid veest tühjaks pumbata. Pärast seda saab Kuressaare linn vetikaid täis kasvanud vallikraave puhastada.

Vett võib vallikraavides olla hinnanguliselt 70 000 kuupmeetrit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me mõtlesime, et see on olnud nii kaua puhastamata ja see on enam kui kümne aastaga täis kasvanud. Kui me saame selle veest tühjaks, siis kasutame kohe ka seda võimalust, et puhastame selle põhja ära," rääkis Kuressaare abilinnapea Mart Mäeker.

Et vallikraavid on kinni kasvanud ja vajaksid puhastamist, on näha ümber lossi pea igal pool. Aga aastatega on sinna siginenud ka suurel hulgal erinevaid kalu.

Kuressaare kuursaali peakokk kinnitaskii, et on kraavidest püüdnud õngega värsket kala oma söögikoha menüüsse.

"Mina ütlen, et siin on kala udu-umbe! Mina olen siit hommikul kolme tunniga 250 kokre õngega välja tõmmanud. Nii linaskit kui ka ahvenat on siin päris suurt sees. Naabri kass on kogred saanud, aga nii mõnigi klient on saanud ahvenat. Oleme andnud küll," rääkis Ku-Kuu restorani peakokk Toomas Leedu.

Et kala on tõesti palju, plaanitakse vahetult enne suurõppuse algust korraldada ka kõikidele õngemeestele kalapüügivõistlus.

Eripüügiloaga püüdvate kutseliste kalurite poolt püütud kala läheb aga hoopis teise kohta - merre tagasi. Tegelikult Kaido Tiit ja Martin Mai ei saa oma töö eest ei kala ega palka.

"Eesmärk on puhas huvi. Kui praegu hakata Saaremaalt otsima mehi, kes siin võrkudega või mõrraga püüdnud on, siis ma arvan, et ei olegi. Me olemegi ainukesed. Tulevikus saab lastele ja lastelastele rääkida, et olen siin kunagi püüdnud," rääkis kutseline kalur Martin Mai.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.