ERR Washingtonis: Donald Trumpi edu näitab, et teda ei maksa alahinnata ({{commentsTotal}})

ERR-i Washingtoni korrespondent Lauri Tankler ütles, et kuigi analüüsid ja numbrid näitavad, et Donald Trumpist ei saa USA järgmist presidenti, ei tohi teda ka alahinnata.

Tankler tõdes "Aktuaalsele kaameral" antud intervjuus, et praegu on tõesti kõige põletavam küsimus see, kas Donald Trumpist saabki USA president.

Õige vastus tema sõnul on see, et eile õhtul astus Trump sellele väga lähedale.

"Ma võtan selle kokku niimoodi: Donald Trumpil seisab ees veel vaid üks võitlus, tal on ees vaid üks konkurent - demokraatide erakonna võitja, kelleks on tõenäoliselt Hillary Clinton. Donald Trump on üks kahest inimesest, kellest võib saada maailma suurima majandusega ja tugevaima sõjaväega tuumariigi juht," rääkis ajakirjanik.

Tema sõnul näitab Trumpi senine edu seda, et teda ei maksa alahinnata.

"Ma isegi eelmise aasta juuli lõpus kommenteerisin Trumpi ootamatut populaarsust Vikerraadio saates "Uudis+" nii, et võin rahuliku südamega öelda, et temast ei saa USA presidenti. Praegu ma enam nii kindel ei ole. Arvamusküsitlused näitavad ja analüütikud analüüsivad, et Trump ei suuda Clintonile vastu saada, veel vähem Bernie Sandersile, kuid arvestades, kuidas Trumpi toetajaskond on kasvanud ja kasvab veel, ei tasu seda välistada," ütles Tankler.

Realistlikult vaadates on tema hinnangul aga selle võimalus jätkuvalt väike, sest kõik näitajad on Trumpi vastu. "Suurem hulk valijaid on etnilised vähemused, näiteks Ladina-Ameerika päritolu, keda Trump on solvanud, kõige kindlamalt tulevad valima mustanahalised naised, kelle arvates on Trump rassist ja naistevihkaja, ning viimase hetke valijad on seni Trumpi vastu otsustanud," selgitas ta.

"Aga mina ja mitmed teised ajakirjanikud ja paistab, et ka mõned poliitikud tegime selle vea, et alahindasime Donald Trumpi. Numbrid näitavad jätkuvalt, et temast ei saa USA presidenti, Trumpi aga need numbrid siiani veel takistanud ei ole," lisas ta..

Demokraadid ja vabariiklased valivad oma kandidaadi suvel toimuval kongressil, president valitakse novembris.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.