ERR Washingtonis: Donald Trumpi edu näitab, et teda ei maksa alahinnata ({{commentsTotal}})

ERR-i Washingtoni korrespondent Lauri Tankler ütles, et kuigi analüüsid ja numbrid näitavad, et Donald Trumpist ei saa USA järgmist presidenti, ei tohi teda ka alahinnata.

Tankler tõdes "Aktuaalsele kaameral" antud intervjuus, et praegu on tõesti kõige põletavam küsimus see, kas Donald Trumpist saabki USA president.

Õige vastus tema sõnul on see, et eile õhtul astus Trump sellele väga lähedale.

"Ma võtan selle kokku niimoodi: Donald Trumpil seisab ees veel vaid üks võitlus, tal on ees vaid üks konkurent - demokraatide erakonna võitja, kelleks on tõenäoliselt Hillary Clinton. Donald Trump on üks kahest inimesest, kellest võib saada maailma suurima majandusega ja tugevaima sõjaväega tuumariigi juht," rääkis ajakirjanik.

Tema sõnul näitab Trumpi senine edu seda, et teda ei maksa alahinnata.

"Ma isegi eelmise aasta juuli lõpus kommenteerisin Trumpi ootamatut populaarsust Vikerraadio saates "Uudis+" nii, et võin rahuliku südamega öelda, et temast ei saa USA presidenti. Praegu ma enam nii kindel ei ole. Arvamusküsitlused näitavad ja analüütikud analüüsivad, et Trump ei suuda Clintonile vastu saada, veel vähem Bernie Sandersile, kuid arvestades, kuidas Trumpi toetajaskond on kasvanud ja kasvab veel, ei tasu seda välistada," ütles Tankler.

Realistlikult vaadates on tema hinnangul aga selle võimalus jätkuvalt väike, sest kõik näitajad on Trumpi vastu. "Suurem hulk valijaid on etnilised vähemused, näiteks Ladina-Ameerika päritolu, keda Trump on solvanud, kõige kindlamalt tulevad valima mustanahalised naised, kelle arvates on Trump rassist ja naistevihkaja, ning viimase hetke valijad on seni Trumpi vastu otsustanud," selgitas ta.

"Aga mina ja mitmed teised ajakirjanikud ja paistab, et ka mõned poliitikud tegime selle vea, et alahindasime Donald Trumpi. Numbrid näitavad jätkuvalt, et temast ei saa USA presidenti, Trumpi aga need numbrid siiani veel takistanud ei ole," lisas ta..

Demokraadid ja vabariiklased valivad oma kandidaadi suvel toimuval kongressil, president valitakse novembris.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema