Davutoglu: ma ei kavatse praegustes oludes partei esimeheks kandideerida ({{commentsTotal}})

{{1462435534000 | amCalendar}}

Türgi peaminister Ahmet Davutoglu teatas täna, et ei kandideeri valitseva Õigluse ja Arengu Partei (AKP) erakorralisel kongressil uuesti partei esimeheks.

Davutoglu ütles pressikonverentsil, et ta ei asu AKP juhiks, kui selles pole üksmeelt, vahendas Reuters.

"Ma ei kavatse praeguses olukorras kandideerida partei esimeheks," ütles ta.

Kuna AKP juht on ka peaminister, tähendab see, et Davutoglu loobub ka peaministriametist.

Tema sõnul ei tohiks keegi aga muretseda, sest "tugev" AKP valitsus jätkab oma tööd.

Davutoglu asub enda sõnul tööle Türgi parlamendi saadikuna.

"Ütlen meie liikmetele - kuni tänaseni ma juhtisin teid, kuid alates praegusest, olen ma teie hulgas," ütles ta.

Enda sõnul on Davutoglu hoidnud valitsust ja parteid keerulistel aegadel koos.

Ta lisas, et ei pea vimma selle eest, et tema aeg partei liidrina lõpeb.

Davutoglu toetus Erdogani vaadetele oli leige ja tema järeltulija peab ilmselt tugevamalt toetama Erdogani püüdlusi muuta põhiseadust, et luua presidentaalne süsteem.

"Nüüdsest on Türgi ainus eesmärk presidentaalne süsteem ja erakorralised valimised," ütles uuringufirma Mak Danismanlik juht Mehmet Ali Kulat. Tema hinnangul toimuvad valimised oktoobris või novembris.

President Tayyip Erdogani nõunik Cemil Ertem ütles varem, et Türgi ei korralda erakorralisi valimisi pärast seda, kui valitseva AKP juht erakorralisel kongressil vahetub.

Ertemi sõnul jätkab Türgi "kindlalt", kuni praeguse valitsuse mandaat 2019. aastal lõpeb.

Nõunik lisas NTV-le antud intervjuus, et Türgi ja selle majandus stabiliseeruvad, kui peaministriametisse astub presidendile lähedasem inimene.

Tema sõnul jäävad praegused majandusjuhid ametisse ja muudatusi raha- ja fiskaalpoliitikas ei tule.

Ertem ütles, et edaspidi Türgi liiri nõrgenemine poliitiliste pingete tõttu lõpeb ja liir võib isegi olla ülehinnatud ja õõnestada eksporti.

Türgi võimupartei AKP peab 22. mail erakorralise kongressi, kus praegune peaminister Ahmet Davutoglu ei plaani kandideerida erakonna esimeheks.

Opositsioon: Davutoglu lahkumine on Erdogani riigipööre

Türgi peamine opositsiooniliider Kemal Kilicdaroglu ütles, et Davutoglu ametist lahkumine on vastavuses Erdogani sooviga oma presidendi võimu tugevdada.

Tema sõnul on tegemist riigipöördega.

"Davutoglu lahkumist ei tohiks võtta kui partei siseküsimust, kõik demokraatia toetajad peavad sellele palee riigipöördele vastu seisma," ütles Vabariikliku Rahvapartei (CHP) juht.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.