Ligi RKAS-i juhi väljaütlemistest: nii ei tohiks öelda ({{commentsTotal}})

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi taunib Riigikinnisvara Aktsiaseltsi juhi Urmas Somelari väljaütlemisi tänases Eesti Päevalehes ja leiab, et nii ei tohiks öelda. Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta sõnul peaks mõnes teises Lääneriigis peaks riigiasutuse juht sellise väljaütlemise pärast tagasi astuma.

Tänane Eesti Päevaleht usutleb Riigikinnisvara Aktsiaseltsi ehk RKASi juhatuse esimeest Urmas Somelari juba varasemalt meedias tõstatud teemal, et mitmed RKAS-i kliendid hindavad nende teenuste kvaliteeti madalalt. Konkreetselt puhastamisteenusest rääkides ütleb Somelar, et neil on raske leida 25-45 aastaseid koristajaid teatud tingimuste puhul. Küsimusele, miks sobib koristajaks ainult kuni 45-aastane, ütleb Somelar, et koristus on muutunud peeneks teaduseks, mida ja kuidas täpselt puhastada tohib. Selles vanuses on inimesed veel õppimisvõimelised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi taunib väljaöeldut. "On meie õpe elukestev - see on meie riigi poliitika. Meil on inimesi puudu, meie majandus ja demograafia eeldavad seda, et me võtaks väärtusena iga inimest tööjõuna. Peale selle näitavad uuringud, et Eesti inimene on väga nutikas ka keskeas. Meil on haridussüsteem sedavõrd tugev ja lõpetuseks lihtsalt humaansetel kaalutlustel ei tohiks nii öelda," ütles Ligi.

Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta ütleb, et mõnes teises Lääneriigis peaks riigiasutuse juht sellise väljaütlemise peale tagasi astuma.

"Lisaks on tegemist ka mitme seaduse vastu eksimisega, mitme seaduse vastu eksimisega. Põhiseaduse paragrahv 12, võrdse kohtlemise seadus ütleb väga selgelt, et mitte kedagi ei tohi tööle võtmisel halvevimi kohelda tema vanuse tõttu, seda ei tohi ka väljendada sellisel kujul, lükates gruppe eemale, nooremaid kui 25-aastaseid ja vanemaid kui 45-aastaseid antud juhul," ütles Pakosta.

Urmas Somelar ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ta vabandab, kui on kedagi riivanud.

Somelar ütles, et kõik inimesed õpivad elu jooksul edasi ja kinnitas, et usub elukestvasse õppesse.

"Mida ma silmas pidasin, oli see, et mu vanem poeg omandab asju, eriti, mis puudutab selliseid internetti ja muid kaasaegseid asju, kiiremini kui mina. Kui mu sõnu mõisteti valesti, siis ma vabandan ja mul on siiralt kahju, et inimesed sellest teisiti aru said," lausus Somelar.

Riigikinnisvara AS kuulub riigihaldusminister Arto Aasa haldusalasse, kellelt aga ei õnnestunud täna kommentaari saada, kuna ta viibib välismaal ega olnud teemaga kursis.Kaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics