Ligi RKAS-i juhi väljaütlemistest: nii ei tohiks öelda ({{commentsTotal}})

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi taunib Riigikinnisvara Aktsiaseltsi juhi Urmas Somelari väljaütlemisi tänases Eesti Päevalehes ja leiab, et nii ei tohiks öelda. Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta sõnul peaks mõnes teises Lääneriigis peaks riigiasutuse juht sellise väljaütlemise pärast tagasi astuma.

Tänane Eesti Päevaleht usutleb Riigikinnisvara Aktsiaseltsi ehk RKASi juhatuse esimeest Urmas Somelari juba varasemalt meedias tõstatud teemal, et mitmed RKAS-i kliendid hindavad nende teenuste kvaliteeti madalalt. Konkreetselt puhastamisteenusest rääkides ütleb Somelar, et neil on raske leida 25-45 aastaseid koristajaid teatud tingimuste puhul. Küsimusele, miks sobib koristajaks ainult kuni 45-aastane, ütleb Somelar, et koristus on muutunud peeneks teaduseks, mida ja kuidas täpselt puhastada tohib. Selles vanuses on inimesed veel õppimisvõimelised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi taunib väljaöeldut. "On meie õpe elukestev - see on meie riigi poliitika. Meil on inimesi puudu, meie majandus ja demograafia eeldavad seda, et me võtaks väärtusena iga inimest tööjõuna. Peale selle näitavad uuringud, et Eesti inimene on väga nutikas ka keskeas. Meil on haridussüsteem sedavõrd tugev ja lõpetuseks lihtsalt humaansetel kaalutlustel ei tohiks nii öelda," ütles Ligi.

Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta ütleb, et mõnes teises Lääneriigis peaks riigiasutuse juht sellise väljaütlemise peale tagasi astuma.

"Lisaks on tegemist ka mitme seaduse vastu eksimisega, mitme seaduse vastu eksimisega. Põhiseaduse paragrahv 12, võrdse kohtlemise seadus ütleb väga selgelt, et mitte kedagi ei tohi tööle võtmisel halvevimi kohelda tema vanuse tõttu, seda ei tohi ka väljendada sellisel kujul, lükates gruppe eemale, nooremaid kui 25-aastaseid ja vanemaid kui 45-aastaseid antud juhul," ütles Pakosta.

Urmas Somelar ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ta vabandab, kui on kedagi riivanud.

Somelar ütles, et kõik inimesed õpivad elu jooksul edasi ja kinnitas, et usub elukestvasse õppesse.

"Mida ma silmas pidasin, oli see, et mu vanem poeg omandab asju, eriti, mis puudutab selliseid internetti ja muid kaasaegseid asju, kiiremini kui mina. Kui mu sõnu mõisteti valesti, siis ma vabandan ja mul on siiralt kahju, et inimesed sellest teisiti aru said," lausus Somelar.

Riigikinnisvara AS kuulub riigihaldusminister Arto Aasa haldusalasse, kellelt aga ei õnnestunud täna kommentaari saada, kuna ta viibib välismaal ega olnud teemaga kursis.Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.