Sester: dividendide vähenemisest jääv auk täidetakse parema maksulaekumisega ({{commentsTotal}})

Rahandusminister Sven Sesteri sõnul kaetakse dividendide vähenemisest jääv auk parema maksulaekumisega.

Valitsus kinnitas täna riigi äriühingute poolt sel aastal riigieelarvesse makstavate dividendide summaks 93,7 miljonit eurot, mida on 35 miljonit eurot vähem kui mullu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Riik lähtub dividendide määramisel iga konkreetse ettevõtte majandustulemustest, eelkõige puhaskasumist ja kavandatud investeeringutest. Kokku maksab dividende 12 riigi äriühingut, nendest suurimad maksjad on tänavu Tallinnas Sadam 35 miljoni euroga, Elering 31 ning Lennuliiklusteeninduse aktsiaselts 10,9 miljoni euroga.

Esialgu planeeris riik dividende võtta kaks korda rohkem ehk 183,9 miljonit eurot. Muuhulgas ei tee valitsus väljamakseid Eesti Energiast. Rahandusminister Sven Sesteri sõnul kaetakse puudujääv summa teistest vahenditest.

"Eks me vaatame ka maksulaekumisi ja praegusel hetkel on maksulaekumised esimestel kuudel olnud tunduvalt paremad võrreldes planeerituga. Ja meil on võimalus ka aasta lõpul
Eesti Energia puhul vajadusel otsused ümber vaadata, kuid praegu me näeme, et erinevad maksud, mis laekuvad riigieelarvesse, annavad võimaluse ettevõtete puhul vähem dividende välja maksta," sõnas Sester.

Peaminister Taavi Rõivas lisas, et tegemist on kõige tavalisema eelarvepoliitikaga. "Mõnikord on esile tulnud ka seda, et on ajatatud, et kas plaanitust varem või plaanitust hiljem neid dividende võetud, seda samuti enamasti väga praktilistel kaalutlustel, millised on selle ettevõtte rahavood, millised on riigi rahavood ja seda siis tasakaalustatult vaadatakse," lausus Rõivas.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.