Põhja-Korea Töölispartei kogunes kongressile ({{commentsTotal}})

{{1462511920000 | amCalendar}}

Põhja-Korea ainuvalitsev Töölispartei on kogunenud esimesele parteikongressile pärast 36-aastast pausi.

Viimase parteikongressi pidas veel riigi rajaja Kim Il-sung, praeguse valitseja isa Kim Jong-ili ajal ühtegi parteikongressi ei peetud, vahendasid ERR-i teleuudised.

Pealinnas Pyongyangis peetav parteikongress peab kinnitama valitseja Kim Jong-uni võimu ja tugevdama tema poliitikat.

Kongressil osalevad tuhanded parteilased kogu riigist ootavad Kimi kõnet, milles diktaator paneb paika võimalikud poliitilised muutused ja annab vihjeid ka soosingusse tõusnud või ebasoosingusse langenud tippparteilaste kohta.

Seejuures on kongressi päevakord ja kestvus teadmata. Üritust peetakse 25. aprilli Palees, mille fassaadi kaunistavad Kim il-Sungi ja Kim Jong-ili hiigelsuured portreed. Välismeediat paleele lähemale kui 200 meetrit ei lubata.

Kim peaks pidama kongressil kõne, millelt välismaailm ootab vihjeid tänaste võimude plaanide kohta. Põhja-Korea suurima liitlase Hiina delegaate kongressile kutsutud ei ole.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.