Põhja-Korea Töölispartei kogunes kongressile ({{commentsTotal}})

{{1462511920000 | amCalendar}}

Põhja-Korea ainuvalitsev Töölispartei on kogunenud esimesele parteikongressile pärast 36-aastast pausi.

Viimase parteikongressi pidas veel riigi rajaja Kim Il-sung, praeguse valitseja isa Kim Jong-ili ajal ühtegi parteikongressi ei peetud, vahendasid ERR-i teleuudised.

Pealinnas Pyongyangis peetav parteikongress peab kinnitama valitseja Kim Jong-uni võimu ja tugevdama tema poliitikat.

Kongressil osalevad tuhanded parteilased kogu riigist ootavad Kimi kõnet, milles diktaator paneb paika võimalikud poliitilised muutused ja annab vihjeid ka soosingusse tõusnud või ebasoosingusse langenud tippparteilaste kohta.

Seejuures on kongressi päevakord ja kestvus teadmata. Üritust peetakse 25. aprilli Palees, mille fassaadi kaunistavad Kim il-Sungi ja Kim Jong-ili hiigelsuured portreed. Välismeediat paleele lähemale kui 200 meetrit ei lubata.

Kim peaks pidama kongressil kõne, millelt välismaailm ootab vihjeid tänaste võimude plaanide kohta. Põhja-Korea suurima liitlase Hiina delegaate kongressile kutsutud ei ole.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics