Šoti Rahvuspartei sai kohaliku parlamendi valimistel suure võidu ({{commentsTotal}})

{{1462515639000 | amCalendar}}

Iseseisvusmeelne Šoti Rahvuspartei (SNP) võitis neljapäeval peetud kohaliku parlamendi valimistel enamuse saadikukohtadest, näitasid lõplikud tulemused reedel.

Nicola Sturgeoni partei sai 129-kohalises Šoti parlamendis 63 kohta, millest ei piisa siiski enamusvalitsuse moodustamiseks. Sestap tuleb neil luua koalitsioon mõne väiksema erakonna, näiteks rohelistega.

Konservatiivid võitsid 31 ja leiboristid 24 saadikukohta. Tegemist on esimese korraga 60 aasta jooksul, kui konservatiivid edestasid leiboriste.

Roheliste partei saab uues parlamendis kuus kohta ja liberaaldemokraadid viis.

SNP liiderSturgeon ütles, et partei tegi neil valimistel ajalugu.

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.