Erdogan kritiseeris Euroopat nõudmiste esitamise eest ({{commentsTotal}})

Türgi president Recep Tayyip Erdogan teatas peaminister Ahmet Davutoglu peatset tagasiastumist kommenteerides, et mingit pausi riigivalitsemises ei teki. Samas heitis ta Euroopale ette nõudmiste esitamist Türgi terrorismisvastaste seaduste asjus.

Erdogan kritiseeris Euroopa Liitu selle eest, et viimane soovib, et Ankara muudaks viisavabaduse saavutamise nimel oma terrorismivastaseid seadusi ja seda hoolimata asjaolust, et Türgi on praegu pidevalt terrorirünnakute sihtmärgiks, vahendasid Reuters ja BBC.

"Meie läheme oma teed, teie enda oma," sõnas president.

Euroopa Liit soovib, et Türgi muudaks oma seadustes terrorismi mõiste kitsamaks, et see oleks kooskõlas Euroopa standarditega. Tegemist on ühega viiest viisavabaduse kriteeriumist, millega Türgi peab veel täies mahus nõustuma.

Erdogan rõhutas ka televisioonis tehtud pöördumises, et uue põhiseaduse ja presidentaalse süsteemi loomise tingib kiireloomuline riiklik vajadus ning et tegu pole tema isikliku agendaga.

Riigipea sõnul ei mõjuta viimase aja politiilised arengud otseselt Türgi majandust ning mingi pausi valitsemises ei teki.

Türgi peaminister Ahmet Davutoglu teatas eile ametlikult, et ei kandideeri valitseva Õigluse ja Arengu Partei (AKP) erakorralisel kongressil uuesti partei esimeheks. Sisuliselt tähendab see ka valitsusjuhi kohalt lahkumist, sest tava kohaselt on peaministriks valitseva erakonna juht.

Meedia teatel on mõõdukamat poliitikat toetava peaministri ja suurema presidendivõimu poole pürgiva Erdogani vahel juba pikemat aega pinged valitsenud. Davutoglu toetus Erdogani vaadetele oli leige ja tema järeltulija peab ilmselt tugevamalt toetama Erdogani püüdlusi muuta põhiseadust, et luua presidentaalne süsteem.

Euroopa Komisjoni Türgi esinduse juhi Hansjorg Haber tegi täna avalduse, mille kohaselt Euroopa Liit eeldab, et ka tulevane Türgi valitsus jätkab koostööd migratsiooni ja viisavabadust puudutavates küsimustes vastavalt äsja sõlmitud kokkulepetele.

Analüütikute arvates suurendab Erdogani äsja tehtud avaldus muret, et Euroopa Liidu ja Türgi vahel sõlmitud kokkulepped võivad läbi kukkuda.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics