Pevkur: Narva Aleksandri kirik peab jääma avalikku kasutusse ({{commentsTotal}})

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on väga oluline, et koguduse võlgade katteks haamri alla läinud Narva Aleksandri Suurkirik jääks avalikku kasutusse ning eeldatavalt tuleb kirikuhoone riigi omandusse, kuid kuidas ja millistel tingimustel, on praegu veel lahtine.

Eile selgus, et Narva Aleksandri suurkiriku poole miljoni eurose alghinnaga enampakkumine tühistati. Võlausaldaja esindaja polnud nõus avaldama, kas keegi sellele enampakkumisele ka registreerus või kukkus see läbi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Küll aga on teada see, et enampakkumise tühistamist soovis siseministeerium. Ministeerium ja võlausaldaja hakkavad nüüd pidama läbirääkimisi ning on täiesti reaalne võimalus, et kirikuhoone omanikuks saab riik.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on kõige olulisem, et kirik jääks avalikku kasutusse. "Kui me oleme huvitatud sellest, et see hoone jääb avalikku kasutusse, siis eeldatavalt see kirik mingil moel riigi omandusse ka tuleb. Kes see täpselt saab olema, kas see on RKAS, kas see on mõni SA, kas see on Narva Muuseum, kas see on see sama SA, kes täna on neid renoveerimistöid seal teinud ehk siis SA Narva Aleksandri suurkirik," selgitas minister.

Kultuuriministeeriumi haldusalast võiksid olla hoonest huvitatud SA Narva Muuseum või Eesti Kontsert, kuid kummalgi pole endal piisavalt raha, et hoonet osta ja renoveerida. "Seal on tegelikult kaks erinevat poolt, omandamine ja haldamine. Suure tõenäosusega see haldamise pool on ikka kultuuriministeeriumi valitsemisalast ja me kultuuriministeeriumiga hoiame tihedat sidet," kinnitas Pevkur.

Kirikuhoone ostmine ei ole kaugeltki mitte odav. Üsna tõenäoline on, et võlausaldajal ei õnnestu hoone eest saada poolt miljonit eurot, millega see enampakkumisele läks, kuid samas peab ostja arvestama, et hoone on praegu kehvas seisus ning uus omanik peab selle renoveerimisse paigutama suure summa raha. Varasemalt on räägitud miljonitest eurodest.

Milline võiks olla luteri kiriku roll selles ostuprotsessis, pole samuti veel selge. EELK pressiesindaja selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et nemad oleks huvitatud riigiga koostöö tegemisest ning välistada ei saa ka seda, hoone ostetakse riigiga kahasse.

EELK on suurkiriku ostmiseks käivitanud korjanduse ning tänase seisuga on annetatud üle 27 000 euro. Mis saab sellest rahast siis, kui EELK ise ostuprotsessis ei osaleks, ei ole veel otsustatud.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics