Kontrollikoja uue juhi puudumisel jätkab Kaljulaid, Praxis otsib omale uue juhi ({{commentsTotal}})

{{1462548252000 | amCalendar}}

Praxise nõukogu tegi Euroopa Kontrollikoja liikmele Kersti Kaljulaiule ettepaneku asuda juhatuse liikmeks saamise asemel mõttekoja nõukogusse. Muudatuse põhjustas Eesti suutmatus nimetada kontrollikojale uus juht, seega tuleb Kaljulaiul jätkata senisel positsioonil, kuni uus juht on esitatud ja kinnitatud.

Seoses Praxise endise juhi Annika Uudelepa siirdumisega lapsehoolduspuhkusele, valiti möödunud aasta lõpus mõttekoja uueks juhiks Kersti Kaljulaid. Ta pidi alustama tööd Praxises käesoleva aasta suvel, pärast oma volituste lõppu kontrollikoja jhina. Kuna siiani ei ole Eesti uut esindajat Euroopa Kontrollikotta nimetatud, jätkab Kaljulaid senist tööd. Praxis valib peatselt uue juhatuse esimehe, seni jätkab juhatus koosseisus Katrin Pihor ja Laura Kirss.

„Arvestades, et Kersti naasmine Eestisse on endiselt ebaselge ja pole teada, millal tema asemel uus kontrollikoja liige tööle asub, peame tegema plaanides muutusi ja leidma Kersti asemele teise inimese Praxist juhtima. Kuna senine suhtlus Kerstiga on näidanud vastastikust suurt huvi, otsustasime Kersti kutsuda mõttekoja nõukogusse. Tema unikaalne kogemustepagas rikastaks kindlasti Praxise tööd,“ sõnas Praxise nõukogu esimees Triinu Tombak. "Jah, meie lootsime kuni viimase hetkeni, et olukord kuidagi kiiremini laheneb."

Valitsuses on juba pool aastat otsitud ja vaieldud, kas kontrollikoja Eesti esindajaks sobib endine riigikontrolör, kunagine majandus- ja peaminister Juhan Parts. Kandidaadi nimetamine on rahandusministri ülesanne ja IRL-i liige rahandusminister Sven Sester oma otsusest ei tagane.

"Rahandusminister on väga selgelt välja öelnud, et tõesti, kui me lähtume pädevusest ja kompetentsist, jätame kõrvale mingid poliitilised määratlused, siis Juhan Parts on hea kandidaat," rõhutas Sester. "Nii et ei ole mingit põhjust hakata vaatama kedagi teist."

Sotsiaaldemokraadid aga raiuvad kui rauda: Parts sellele ametikohale ei sobi. "Väga paljud need otsused, mis on Juhan Partsu ajal vastu võetud, on meil erakonnas tekitanud palju küsimusi. Praegusel hetkel nendele tuginedes me ei näegi, et see kandidatuur oleks kõige parem. Jääme ootama ka teisi alternatiive," teatas SDE parlamendifraktsiooni juht Andres Anvelt.

Valitsuse kommunikatsioonibüroost kommenteeriti "Aktuaalsele kaamerale", et kuna rahandusminister pole Juhan Partsi kandidatuuri ametlikult esitanud, ei saa ka seda arutada ega otsust langetada.

2000. aastal loodud sihtasutus Poliitikauuringute Keskus Praxis on kodanikualgatuslik, sõltumatu ja avalikes huvides tegutsev mõttekoda.

Toimetaja: Merilin PärliKaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema