Euroopa Keskpank lõpetas 500-euroste trükkimise ({{commentsTotal}})

Euroopa Keskpank otsustas sel nädalal lõpetada 500-euroste pangatähtede trükkimise, nende väljaandmine lõppeb 2018. aasta lõpus.

500-eurone kupüür jääb siiski seadusliku maksevahendina kehtima ning seda saab ka edaspidi kasutada. Kui palju 500-euroseid Eestis ringluses on, pole teada, kuid Eesti Pank on neid emiteerinud 918 miljoni väärtuses ehk 1,84 miljonit pangatähte. 500-euroseid hakatakse ringlusest kõrvaldama alates 2019. aastast.

"Nad kuluvad ringlusest välja. Tegu on õrna materjaliga. Iseregulatiivselt need viiesajaseid, mis keskpankadesse tagastatakse, enam uuesti ringlusse ei lasta," selgitas protsessi Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve.

Toimetaja: Merilin PärliLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.