Indrek Tarand: minu kogemus annaks presidendivalimistel eelise, kuid ma ei soovi kandidatuuri osas spekuleerida ({{commentsTotal}})

Eelmistel presidendivalimistel Toomas Hendrik Ilvese kõrval riigipeaks kandideerinud Indrek Tarand ütles, et tema kogemused võivad eelseisvatel valimistel anda talle teiste kandidaatide ees eelise, kuid Euroopa Parlamendi saadik ei soovinud veel oma kandidatuuri osas spekuleerida.

Vabaerakond kohtub täna võimalike presidendikandidaadi kandidaatide avatud kuulamiste sarjas Euroopa Parlamendi saadiku Indrek Tarandiga. Viimane sõnas, et presidendivalimiste seaduse kontekstist vaadates pole taolistel kohtumistel mingit tähtsust, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Aga vaadake sportlane peab sportima ja kui mõõduvõtmise võimalus, siis tuleb ka mõõtu võtta, kuid mina pole kopka eest öelnud, et olen nõus kõigega, mida menüüsse praegu pakutakse. Olen tegutsenud ja tegutsen ka võib-olla tulevikus asümmeetrilise poliitika raamides, siis kui ma tunnen Eesti ühiskonnal võib sellist tegevust vaja olla," selgitas Tarand.

Europarlamendi saadik tuletas meelde, et on juba korra presidendikandidaat olnud. "Seejuures olen ma olnud teise põlvkonna kandidaat, mistõttu ei tee ma esmakordselt neid toiminguid. Kui ma peaksin otsustama, et olen ka nendel valimistel kuidagi väljakul või selle ääres, siis loomulikult on see kogemus suur pagas ja eelis," leidis Tarand.

Samas märkis ta, et tal pole kandidatuuriga mõtet spekuleerida. "Taolised spekulatsioonid on üks meelelahutusühiskonna jooni, mis praegu Eestis lahti on läinud. Mõnes mõttes on see väga tervitatav, sest mäletatavasti viis aastat tagasi kohtusid erakonnad vaid Toomas Hendrik Ilvesega ja teise kandidaadiga kohtus ainult tema esitanud erakond," ütles Tarand viidates enda kandidatuurile.

Tema arvates on võimalik president riigikogus valida ära siis, kui Keskerakond ja Reformierakond sõlmivad enne esimest vooru kokkuleppe. "Sel juhul on isamaaliit ja sotsiaaldemokraadid kahvlis ja neile öeldakse, kas te olete meiepoolt või me viskame teid valitsusest välja ja tantsime vahelduseks Edgariga. Ainult siis vist tulevad need 68 häält kokku," leidis eurosaadik.

Ühtlasi tuletas Tarand meelde, et mitte kuskil pole öeldud, et kõik erakonnad peavad ühinema Reformierakonna poolt esitatud kandidaadi selja taha. "Reformierakond on vaid üks mängija ja temaga peab arvestama, aga kandidaat ei pea selle erakonna ridadest tulema," sõnas Tarand.

Ta arvas, et nii Reformierakonnas kui ka Keskerakonnas esile kerkinud erimeelsused võivad viidata riigikogu suutmatusele presidenti valida. "See ei ole mingi põhiseaduse tõlgendamise viis, et kui juba ettenähtud valimiskogu ka, siis ei saa ütelda, et üks kogu on vähem legitiimne kui teine ja sestap ei näe ma vahet, kus president valitakse," tõdes Tarand.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics