Indrek Tarand: minu kogemus annaks presidendivalimistel eelise, kuid ma ei soovi kandidatuuri osas spekuleerida ({{commentsTotal}})

Eelmistel presidendivalimistel Toomas Hendrik Ilvese kõrval riigipeaks kandideerinud Indrek Tarand ütles, et tema kogemused võivad eelseisvatel valimistel anda talle teiste kandidaatide ees eelise, kuid Euroopa Parlamendi saadik ei soovinud veel oma kandidatuuri osas spekuleerida.

Vabaerakond kohtub täna võimalike presidendikandidaadi kandidaatide avatud kuulamiste sarjas Euroopa Parlamendi saadiku Indrek Tarandiga. Viimane sõnas, et presidendivalimiste seaduse kontekstist vaadates pole taolistel kohtumistel mingit tähtsust, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Aga vaadake sportlane peab sportima ja kui mõõduvõtmise võimalus, siis tuleb ka mõõtu võtta, kuid mina pole kopka eest öelnud, et olen nõus kõigega, mida menüüsse praegu pakutakse. Olen tegutsenud ja tegutsen ka võib-olla tulevikus asümmeetrilise poliitika raamides, siis kui ma tunnen Eesti ühiskonnal võib sellist tegevust vaja olla," selgitas Tarand.

Europarlamendi saadik tuletas meelde, et on juba korra presidendikandidaat olnud. "Seejuures olen ma olnud teise põlvkonna kandidaat, mistõttu ei tee ma esmakordselt neid toiminguid. Kui ma peaksin otsustama, et olen ka nendel valimistel kuidagi väljakul või selle ääres, siis loomulikult on see kogemus suur pagas ja eelis," leidis Tarand.

Samas märkis ta, et tal pole kandidatuuriga mõtet spekuleerida. "Taolised spekulatsioonid on üks meelelahutusühiskonna jooni, mis praegu Eestis lahti on läinud. Mõnes mõttes on see väga tervitatav, sest mäletatavasti viis aastat tagasi kohtusid erakonnad vaid Toomas Hendrik Ilvesega ja teise kandidaadiga kohtus ainult tema esitanud erakond," ütles Tarand viidates enda kandidatuurile.

Tema arvates on võimalik president riigikogus valida ära siis, kui Keskerakond ja Reformierakond sõlmivad enne esimest vooru kokkuleppe. "Sel juhul on isamaaliit ja sotsiaaldemokraadid kahvlis ja neile öeldakse, kas te olete meiepoolt või me viskame teid valitsusest välja ja tantsime vahelduseks Edgariga. Ainult siis vist tulevad need 68 häält kokku," leidis eurosaadik.

Ühtlasi tuletas Tarand meelde, et mitte kuskil pole öeldud, et kõik erakonnad peavad ühinema Reformierakonna poolt esitatud kandidaadi selja taha. "Reformierakond on vaid üks mängija ja temaga peab arvestama, aga kandidaat ei pea selle erakonna ridadest tulema," sõnas Tarand.

Ta arvas, et nii Reformierakonnas kui ka Keskerakonnas esile kerkinud erimeelsused võivad viidata riigikogu suutmatusele presidenti valida. "See ei ole mingi põhiseaduse tõlgendamise viis, et kui juba ettenähtud valimiskogu ka, siis ei saa ütelda, et üks kogu on vähem legitiimne kui teine ja sestap ei näe ma vahet, kus president valitakse," tõdes Tarand.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.