ERR Leicesteris: ajalooline Inglismaa meistritiitel jalgpallis on täitnud linna joovastunud inimestega – ”meeleolu on nagu meie laulupeol” ({{commentsTotal}})

{{1462637803000 | amCalendar}}

Kuigi ilm on Leicesteris inglaslikult heitlik, näitab jalgapallihuliganismi poolest tuntud Inglismaa täna oma teist palet – esmakordsest jalgpalli meistritiitlist joovastunud leicesterlaste pidutsemine on üdini sõbralik ja soe.

”Ilm on ilus, rahvast on metsikult ja kogu linn on sinine [Leicester FC tunnusvärv -toim],” räägib staadionilt ”Aktuaalse kaamera” uudisteankur Priit Kuusk, kes hetk hiljem parandab end – sisuliselt koos Leicesteri hooaja viimase mängu algusega vallandus ka taevas, tuues staadionile paduvihma ja äikese.

Leicesteri elanikke vaevalt needki nende rõõmus eriti häirivad: täna paistavad kõik kandvat klubisärke, taksojuhtidest tänavatel laulvate koorideni.

Koorid pole kusjuures ainsad, kes laulavad. Õhtul, meistrikarika üleandmisega seotud rahvapeol on oodata maailmakuulsa tenori Andrea Bocelli ülesastumist King Power Stadiumil, kus Leicester oma kodumänge mängib.

Kusjuures Bocelli jäi pimedaks 12-aastaselt just nimelt jalgpallimängus saadud trauma tõttu.

”Nüüd oli Bocelli ise võtnud ühendust [Leicesteri peatreeneri, itaallasest] Claudio Ranieriga ja pakkunud end esinema. Itaallasi on siin üldse täna väga palju, Ranieri on loomulikult nagu kuningas,” kirjeldab Kuusk.

Tema sõnul pole kahtlustki, mis on nüüd Leicesteri ajaloo kõige olulisem sündmus.

”Tänavuse aastani oli see Richard III säilmete leidmine. Enam mitte.”

Vaata ka "Aktuaalse kaamera" allolevat videot. Pikemalt Leicesteri ajaloolisest meistritiitlist ja selle tähtamisest pühapäevases saates "Aktuaalne kaamera. Nädal".Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics