Liikluses on alanud nn must periood ({{commentsTotal}})

{{1462647102000 | amCalendar}}

Maikuuga algas Eesti liikluses niinimetatud must periood, mil juhub kõige rohkem inimkannatanutega avariisid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Politseistatistikast selgub, et maist septembrini kasvab inimkannatanutega liiklusõnnetuste arv hüppeliselt. Kui kõigil teistel kuudel, välja arvatud detsembris, on selliseid õnnetusi viie aasta peale kokku olnud 400-500, siis mais 628, juunis 705, juulis juba 780, augustis 762 ja septembris 670.

"Suvekuudel ja eriti maapiirkondades juhtuvad liiklusõnnetused nii, et inimene võtab auto, on joobes, läheb poodi suitsu ostma või alkoholi järele... sõidetakse suurte kiirustega, on teelt väljasõite," kirjeldab PPA Põhja prefektuuri liiklustalituse juht Henry Murumaa.

Probleemide lahendamise kõrval tegeleb politsei ka heade liiklejate tunnustamisega. Täna anti lauluväljakul üle eeskujuliku liikleja auhind, mille pälvis Lux Express Groupi bussijuht Heino Tagel. 40-aastase autojuhistaažiga Tagel tõdes, et liikluses loeb suurus, ehkki aastatega on liiklejad muutunud hoolivamaks.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"RIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.