Kim Jong-un kinnitas, et Põhja-Korea on "vastutustundlik tuumariik" ({{commentsTotal}})

{{1462711069000 | amCalendar}}

Pyongyang kasutab oma tuumarelvi vaid juhul, kui teine tuumariik ohustab Põhja-Korea suveräänsust, lausus riigi kõrgeim juht Kim Jong-un võimupartei kongressil.

"Vastutustundliku tuumariigina ei kasuta meie vabariik tuumarelva, välja arvatud siis, kui selle suveräänsust asub piirama mis tahes agressiivne ja tuumarelvadega välisriik," tsiteeris Kimi riigimeedia pühapäeval.

Pyongyang "täidab truult" enda kohustusi tuumarelvade leviku tõkestamise valdkonnas ning kavatseb edendada tuumarelvade kaotamist maailmast, tõotas Kim.

Põhja-Korea astus 2003. aastal välja ülemaailmsest tuumarelvade leviku tõkestamise lepingust (NPT). Põhja-Korea on esimene leppe allkirjastanud riik, mis sellest loobus.

Riik tegi esimese tuumakatsetuse 2006. aastal ning selle juhid tõotasid tollal, et "ei kasuta tuumarelvi iialgi esimesena". Hiljem on Pyongyang teinud korduvalt ähvardusi sooritada ennetav tuumalöök Lõuna-Koreale ja USA-le.

Riik on viimastel aastatel keskendunud taktikaliste tuumarelvade arendamisele. Muu hulgas katsetatakse ka allveelaevalt tulistatavat mandritevahelist raketti.

Põhja-Korea tuumarelvade poliitika pole kunagi olnud selge ning ka sel korral jättis Kim täpsustamata, mida ta "piiramise" all silmas pidas.

Kim kutsus üles pidama kõnelusi Lõuna-Koreaga, et vähendada vääritimõistmisi ja pooltevahelist umbusku, ning ärgitas Ühendriike hoidma eemale Põhja- ja Lõuna-Korea vahelistest asjadest.

Põhja-Korea peaks taotlema paremaid suhteid sõbralike riikidega, "kuigi minevikus on nad olnud vaenulikud", lisas ta.

Käimasoleva kongressi päevakavas on valitseva Töölispartei keskkomitee ja auditikomitee töö läbivaatamine, erakonna reeglite muutmine, Kimi valimine erakonna tippu ning erakonna uue juhtkonna valimised, teatas Põhja-Korea meedia.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics