Kremli-meelsed jõud korraldavad võidupüha üritusi ka mujal maailmas ({{commentsTotal}})

Venemaal on homme võidupüha ja ettevalmistused on tehtud. Moskva Punasel väljakul toimuva suure paraadi peaproov oli eile. Kuid võidupüha tähistatakse sel nädalavahetusel Vene-meelsete jõudude poolt nähtavalt ka mujal maailmas.

Võidupüha paraad tuleb tänavu taas suur jõudemonstratsioon. Moskva kavatseb näidata oma moodsamat tehnikat, sealhulgas Yars-tüüpi kontinentide vahelisi ballistilisi tuumarakette. Esmakordselt demonstreeritakse uute Suhhoi hävituslennukite viimast versiooni, mida müüakse ka teistele riikidele - ostjate seas on näiteks Brasiilia, Hiina, India, Indoneesia ja Lõuna-Korea, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokku osaleb paraadil 10 000 sõdurit, ligi 100 soomukit, tanki, raketisüsteemi ja 71 hävitajat ning helikopterit. Venemaa kulutab paraadile 210 miljonit rubla - ehk ligi 2,8 miljonit eurot, mis on vähem kui varem, peegeldades riigi keerulist majandusolukorda.

Kuid võidupüha üritusi korraldavad Kremli-meelsed jõud ka mujal maailmas.

USA-s ja mitmetes Euroopa riikides toimuvad nn Surematu polgu marsid. Tegemist on aktsiooniga, mis algas nelja aasta eest rahvaalgatusena, kuid mille Kreml oskuslikult üle võttis.
Näiteks eile võttis New Yorgis sellest osa mitusada Ameerikas elavat venelast.

Läbi Euroopa sõidavad samas Kremli-meelse mootorratturite klubi Ööhundid liikmed, kes tahtsid läbida kunagise Nõukogude armee teekonna Berliini.

Poola küll teatas - nagu mullugi, kui Ööhundid sama aktsiooni esmakordselt läbi viisid -, et oma territooriumile rattureid ei luba. Teekond algas Slovakkiast, eile oldi Prahas. Täna kavatsevad Ööhundid korraldada mälestusmiiitingu Saksamaa pealinnas.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema