Kremli-meelsed jõud korraldavad võidupüha üritusi ka mujal maailmas ({{commentsTotal}})

Venemaal on homme võidupüha ja ettevalmistused on tehtud. Moskva Punasel väljakul toimuva suure paraadi peaproov oli eile. Kuid võidupüha tähistatakse sel nädalavahetusel Vene-meelsete jõudude poolt nähtavalt ka mujal maailmas.

Võidupüha paraad tuleb tänavu taas suur jõudemonstratsioon. Moskva kavatseb näidata oma moodsamat tehnikat, sealhulgas Yars-tüüpi kontinentide vahelisi ballistilisi tuumarakette. Esmakordselt demonstreeritakse uute Suhhoi hävituslennukite viimast versiooni, mida müüakse ka teistele riikidele - ostjate seas on näiteks Brasiilia, Hiina, India, Indoneesia ja Lõuna-Korea, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokku osaleb paraadil 10 000 sõdurit, ligi 100 soomukit, tanki, raketisüsteemi ja 71 hävitajat ning helikopterit. Venemaa kulutab paraadile 210 miljonit rubla - ehk ligi 2,8 miljonit eurot, mis on vähem kui varem, peegeldades riigi keerulist majandusolukorda.

Kuid võidupüha üritusi korraldavad Kremli-meelsed jõud ka mujal maailmas.

USA-s ja mitmetes Euroopa riikides toimuvad nn Surematu polgu marsid. Tegemist on aktsiooniga, mis algas nelja aasta eest rahvaalgatusena, kuid mille Kreml oskuslikult üle võttis.
Näiteks eile võttis New Yorgis sellest osa mitusada Ameerikas elavat venelast.

Läbi Euroopa sõidavad samas Kremli-meelse mootorratturite klubi Ööhundid liikmed, kes tahtsid läbida kunagise Nõukogude armee teekonna Berliini.

Poola küll teatas - nagu mullugi, kui Ööhundid sama aktsiooni esmakordselt läbi viisid -, et oma territooriumile rattureid ei luba. Teekond algas Slovakkiast, eile oldi Prahas. Täna kavatsevad Ööhundid korraldada mälestusmiiitingu Saksamaa pealinnas.

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.