Kreeka parlament kiitis heaks pensioni- ja maksureformid heaks, rahvas tuli tänavatele protestima ({{commentsTotal}})

{{1462768229000 | amCalendar}}

Kreeka parlament võttis vastu vastuolulise pensioni ja maksureformide paketi, millega valitsus loodab veenda laenuandjaid andma järgmist laenumakset. Ajal, kui Kreeka parlament uut kasinusprogrammi arutas, toimusid Ateena tänavatel taas ulatuslikud protestid, mis muutusid kohati vägivaldseteks.

"See viimane eelnõu kujutab endast genotsiidi. Usume, et kui see jõustatakse – me usume et mitte, tähendaks see Kreeka rahvale suuri kannatusi," rääkis meeleavaldusel osaleja Dmitri Kypriotis "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Peaminister Alexis Tsipras väitis samal ajal parlamendi saalis vastupidist – et uus eelnõu on otsekui viimane õlekõrs, millest Kreeka saab haarata. "Oleme väga olulisel ristteel, kuid täis otsusekindlust, varasemast suuremate kogemustega ja tugevamad kui varem. Just seetõttu suudame riigi kriisist välja tuua ja vaadata tulevikku suurema optimismiga," rääkis Tsipras.

Tsipras märkis, et uue kava keskmes on pensionisüsteemi ümberkujundamine, mille käigus tuleb suurendada rahva enda poolt pensionikassassse tehtavaid makseid, lisaks näeb plaan ette maksude tõstmist. Pärast tulist debatti, teatas parlamendi asespiiker hilisõhtul, et seadus on heaks kiidetud.

"Hääletas 296 parlamendi liiget. 153 eelnõu poolt, 143 selle vastu, erapooletuks jääjaid ei olnud. Nii on see eelnõu häälteenamusega vastu võetud," ütles Kreeka parlamendi asespiiker Dimitrios Kresmastinos. Kahepäevane arutelu ning hääletus palju vastuseisu tekitanud reformipaketi üle toimus ajal, mil riigis on kuulutatud välja üldstreik.

Tänavatel, kus leiti, et kreeklaste reaalne sissetulek nüüd märgatavalt kahaneb, lubati lähiajal uusi suuri streike. Protestid reformipaketi vastu toimusid ka parlamendi ees ning korrakaitsjad olid agressiivsete meeleavaldajate vastu sunnitud kasutama pisargaasi.

Eurotsooni rahandusministrid kohtuvad täna, et jõuda kokkuleppele Kreeka kolmanda abipaketi elluviimise esimeses hindamises. Kreeka valitsus loodab kohtumisel saada kokkuleppe, mis võimaldaks riigil saada järgmise laenumakse.

Kreeka opositsioonisaadiku Kyriakos Mitsotakise sõnul viivad reformid maksudetõusudeni, mis hoogustab maksudest kõrvale hoidmist. "Kõik valitsuse pakutud lahendused on kirstunaelaks Kreeka majanduse kasvuvõimalustele," leidis saadik.

Toimetaja: Allan Rajavee, Merit MaaritsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.