Kreeka parlament kiitis heaks pensioni- ja maksureformid heaks, rahvas tuli tänavatele protestima ({{commentsTotal}})

{{1462768229000 | amCalendar}}

Kreeka parlament võttis vastu vastuolulise pensioni ja maksureformide paketi, millega valitsus loodab veenda laenuandjaid andma järgmist laenumakset. Ajal, kui Kreeka parlament uut kasinusprogrammi arutas, toimusid Ateena tänavatel taas ulatuslikud protestid, mis muutusid kohati vägivaldseteks.

"See viimane eelnõu kujutab endast genotsiidi. Usume, et kui see jõustatakse – me usume et mitte, tähendaks see Kreeka rahvale suuri kannatusi," rääkis meeleavaldusel osaleja Dmitri Kypriotis "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Peaminister Alexis Tsipras väitis samal ajal parlamendi saalis vastupidist – et uus eelnõu on otsekui viimane õlekõrs, millest Kreeka saab haarata. "Oleme väga olulisel ristteel, kuid täis otsusekindlust, varasemast suuremate kogemustega ja tugevamad kui varem. Just seetõttu suudame riigi kriisist välja tuua ja vaadata tulevikku suurema optimismiga," rääkis Tsipras.

Tsipras märkis, et uue kava keskmes on pensionisüsteemi ümberkujundamine, mille käigus tuleb suurendada rahva enda poolt pensionikassassse tehtavaid makseid, lisaks näeb plaan ette maksude tõstmist. Pärast tulist debatti, teatas parlamendi asespiiker hilisõhtul, et seadus on heaks kiidetud.

"Hääletas 296 parlamendi liiget. 153 eelnõu poolt, 143 selle vastu, erapooletuks jääjaid ei olnud. Nii on see eelnõu häälteenamusega vastu võetud," ütles Kreeka parlamendi asespiiker Dimitrios Kresmastinos. Kahepäevane arutelu ning hääletus palju vastuseisu tekitanud reformipaketi üle toimus ajal, mil riigis on kuulutatud välja üldstreik.

Tänavatel, kus leiti, et kreeklaste reaalne sissetulek nüüd märgatavalt kahaneb, lubati lähiajal uusi suuri streike. Protestid reformipaketi vastu toimusid ka parlamendi ees ning korrakaitsjad olid agressiivsete meeleavaldajate vastu sunnitud kasutama pisargaasi.

Eurotsooni rahandusministrid kohtuvad täna, et jõuda kokkuleppele Kreeka kolmanda abipaketi elluviimise esimeses hindamises. Kreeka valitsus loodab kohtumisel saada kokkuleppe, mis võimaldaks riigil saada järgmise laenumakse.

Kreeka opositsioonisaadiku Kyriakos Mitsotakise sõnul viivad reformid maksudetõusudeni, mis hoogustab maksudest kõrvale hoidmist. "Kõik valitsuse pakutud lahendused on kirstunaelaks Kreeka majanduse kasvuvõimalustele," leidis saadik.

Toimetaja: Allan Rajavee, Merit MaaritsPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics