Mati Kaal pälvis Kumari-nimelise looduskaitsepreemia ({{commentsTotal}})

Täna avatud looduskaitsekuul andis keskkonnaministeerium üle järjekordse Eerik Kumari looduskaitsepreemia, mille pälvis Tallinna loomaaia direktor Mati Kaal. Ühtlasi lubati piiluda loomaaia ühte saladuslikku soppi, kuhu külastajad tavaliselt ei pääse, nimelt Euroopa naaritsa paljunduskeskusesse.

Tagasihoidliku välimusega majades on varjul Tallinna Loomaaia Liigikaitseuuringute labori Euroopa naaritsa paljunduskeskus, kus tehakse tipptasemel teadust. Just siin on välja töötatud maailma ohustatuima pisiskiskja – Euroopa naaritsa taasasustamistrateegia. Igapäevaselt elutseb siinsetes puurides sada looma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nende loomadega on alati nii, et kui me peame neid tehistingimustes, need on olnud siin vähemalt 10 põlvkonda, siis loodusest ei tea nad mitte kõige vähematki," rääkis Tallinna Loomaaia liigikaitseuuringute labori juhataja Tiit Maran.

Labori pea paarikümneaastase töö tulemusel on Euroopa naarits Hiiumaal edukalt kanda kinnitanud. "Me ei ole järele andnud, on olnud altminekuid, aga okei, mõtleme, mis me tegime valesti, proovime teisiti, siis veel uut moodi ja nii samm-sammult oleme me jõudnud lahtilaskmise metoodika juurde, mis on kõige õigem, mis on andnud võimaluse Hiiumaal selle loodusliku asurkonna tekkimiseks," lisas Maran.

Esmalt püüti saarelt kinni kõik Euroopa naaritsa suurimad looduslikud vaenlased – Ameerika naaritsad ja seejärel hakati haruldusi taasasustama. Uurimised on näidanud, et Hiiumaale toodud Euroopa naaritsad toovad juba saarel ka järglasi. Liigikaitseuuringute Labori töö eest seismise, loomaaia eduka juhtimise ja loodushariduse andmise eest pälvis selle aasta Eerik Kumari looduskaitsepreemia Mati Kaal.

"Kõige lähem unistus on see, et edukalt läheks riigihange, mis välja on kuulutatud ja et me järgmisel aastal võiksime jääkarude uue ekspositsiooni avada ja jääkarudele loomaväärsed tingimused anda," rääkis Kaal.

Toimetaja: Merit MaaritsVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema