Ka toidukaupu ostetakse järjest enam internetist ({{commentsTotal}})

Eestis tegutsevatest suurematest toidu jaekettidest on oma e-poed pea kõigil, tänasest ka Coop Eesti Keskühistul. Kui internetis ostlemise on eestlased viimastel aastatel väga jõudsalt omaks võtnud, siis toidukaupa eelistatakse siiani valdavalt ise ostmas käia. Ent järjest rohkem komplekteeritakse oma toidukorvi ka internetis.

"Ma arvan, et kõige suurem on ikkagi harjumus, me oleme harjunud ümber nurga minema toidupoodi ja need kaubad ära ostma. Aga ei ole julgetud proovida, et kuidas see on, kui keegi paneb sinu asemel toidukorvi puuviljad ja asjad, mis sa oled võib-olla ise harjunud oma maitse järgi võtma," rääkis e-kaubanduse liidu juhatuse esimees Signe Kõiv "Aktuaalsele kaamerale".

Poolteist aastat tagasi Eestis esimese e-poe avanud Maximas tehakse üle saja e-poe ostu päevas.

"See kasv on olnud arvestatav. Muidugi on oodata hüppelist kasvu, sest mida rohkem on turul tegijaid, seda rohkem on ka inimeste teadlikkus tõusnud. Kõige suurem mure, miks inimesed ei telli või kardavad tellida, on see, et milliseid tooteid neile tuuakse," ütles e-Maxima juht Mihhail Solovjov.

"Eelistatult on meie klientide hulgas näha naisterahvaid ja tellib ka see, kes võib-olla ei saa liikuma. Oled sa lastega kodus, oled sa haige. Vanemad inimesed tellivad väga aktiivselt," märkis Selveri e-kaubanduse juht Gunnar Obolenski.

Tavapoest erinevalt tellitakse e-poest korraga rohkem kaupa ja kaupmehed märkisid, et enamasti ületavad tellimused 40 eurot, mis tähendab ka tasuta kojutoomist. Väiksema ostusumma puhul tuleks kliendil juurde maksta umbes neli eurot.

"Meie aastakäive on umbes 500 miljonit, et kui me suudame näiteks kahe aastaga e-kaubanduse käibe viia ühe protsendini, siis tähendab see päris märgatavat käivet. Me ise usume muidugi seda, et lähema paari-kolme aastaga on e-kaubanduse käive ka meie sektoris esmatarbekaupade osas kusagil 10%," ütles Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihand.

Siiani on e-toidupoed vaid Tallinna ja Harjumaa elanike päralt, ent kaupmehed lubavad, et peagi laienetakse logistiliselt ka mujale Eestisse.

Toimetaja: Merit MaaritsVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics