Ka toidukaupu ostetakse järjest enam internetist ({{commentsTotal}})

Eestis tegutsevatest suurematest toidu jaekettidest on oma e-poed pea kõigil, tänasest ka Coop Eesti Keskühistul. Kui internetis ostlemise on eestlased viimastel aastatel väga jõudsalt omaks võtnud, siis toidukaupa eelistatakse siiani valdavalt ise ostmas käia. Ent järjest rohkem komplekteeritakse oma toidukorvi ka internetis.

"Ma arvan, et kõige suurem on ikkagi harjumus, me oleme harjunud ümber nurga minema toidupoodi ja need kaubad ära ostma. Aga ei ole julgetud proovida, et kuidas see on, kui keegi paneb sinu asemel toidukorvi puuviljad ja asjad, mis sa oled võib-olla ise harjunud oma maitse järgi võtma," rääkis e-kaubanduse liidu juhatuse esimees Signe Kõiv "Aktuaalsele kaamerale".

Poolteist aastat tagasi Eestis esimese e-poe avanud Maximas tehakse üle saja e-poe ostu päevas.

"See kasv on olnud arvestatav. Muidugi on oodata hüppelist kasvu, sest mida rohkem on turul tegijaid, seda rohkem on ka inimeste teadlikkus tõusnud. Kõige suurem mure, miks inimesed ei telli või kardavad tellida, on see, et milliseid tooteid neile tuuakse," ütles e-Maxima juht Mihhail Solovjov.

"Eelistatult on meie klientide hulgas näha naisterahvaid ja tellib ka see, kes võib-olla ei saa liikuma. Oled sa lastega kodus, oled sa haige. Vanemad inimesed tellivad väga aktiivselt," märkis Selveri e-kaubanduse juht Gunnar Obolenski.

Tavapoest erinevalt tellitakse e-poest korraga rohkem kaupa ja kaupmehed märkisid, et enamasti ületavad tellimused 40 eurot, mis tähendab ka tasuta kojutoomist. Väiksema ostusumma puhul tuleks kliendil juurde maksta umbes neli eurot.

"Meie aastakäive on umbes 500 miljonit, et kui me suudame näiteks kahe aastaga e-kaubanduse käibe viia ühe protsendini, siis tähendab see päris märgatavat käivet. Me ise usume muidugi seda, et lähema paari-kolme aastaga on e-kaubanduse käive ka meie sektoris esmatarbekaupade osas kusagil 10%," ütles Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihand.

Siiani on e-toidupoed vaid Tallinna ja Harjumaa elanike päralt, ent kaupmehed lubavad, et peagi laienetakse logistiliselt ka mujale Eestisse.

Toimetaja: Merit MaaritsRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.