Brasiilia senat jätkab Rouseffi tagandamist ({{commentsTotal}})

{{1462856977000 | amCalendar}}

Brasiilia senat teatas, et president Dilma Rouseffi tagandamisega seotud protsessidega jätkatakse, hoolimata alamkoja spiikri eilsetest püüetest tühistada aprillis tehtud hääletustulemusi.

Alles eelmisel nädalal uueks alamkoja spiikriks saanud Waldir Maranhao väitis, et Rouseffi tagandamiseks üliolulisel hääletusel olid protseduurilised vead ning seetõttu tuleb see uuesti läbi viia, vahendasid ERR-i teleuudised.

Alamkoja otsuse tagajärg võib viia veelgi pingelisema poliitilise kriisini Brasiilias ning pika kohtu-saagani riigi ülemkohtus.

Parlamendi ülemkoja spiiker Renan Calheiros ütles senati eriistungil, et ta eirab alamkoja spiikri Maranhao korraldust saata kogu protseduur tagasi algusesse ning et president Rousseffi tagandamishääletus senatis viiakse läbi sel nädalal nii nagu kavandatud.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.