Galerii: Vatikani riigisekretär avaldas lootust, et ka paavst külastab peagi Eestit ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
23 pilti
Foto: Peaminister kohtus Püha Tooli riigisekretäri kardinal Pietro Paroliniga Autor: Vabariigi valitsus
{{1462876473000 | amCalendar}}

Vatikani riigisekretär külastab Eestit esimest korda. Hommikul asetas kardinal pärja Vabadussõja võidusamba jalamile, tund aega tagasi algas Tallinna Toomkirikus oikumeeniline palvus ja kohtumine Eesti Kirikute Nõukogu esindajatega. Päeval kohtus Parolini riigi esindajatega, misjärel avaldas peaminister Taavi Rõivas lootust, et ka paavst külastab peagi Eestit.

"Loodame, loodame. Ma ei saa hetkel öelda ei jah ega ei. Ma tean, et paavstile on kutse esitatud, ta ei ole välistanud siia tulemist. Me loodame, et see saab reaalsuseks. Nagu ma ütlesin ka Leedus, et mulle meeldiks olla juskui Ristija Johannes, avades võimaluse paavstil siia tulla," ütles Parolini "Aktuaalsele kaamerale".

Peaminister Taavi Rõivas ütles pärast kohtumist, et Eesti hindab kõrgelt paavst Franciscuse tööd nii inimlike väärtuste eest seismisel kui ka konfliktide ja kriiside lahendamisel.

 

Välisminister Marina Kaljurand rõhutas Paroliniga kohtumisel paavst Franciscuse ja Püha Tooli tegevuse olulisust rahu ja inimlike väärtuste eest seismisel, kliimamuutuste temaatikaga tegelemisel, kriiside lahendamisel ning hädasolijate abistamisel.

Kaljurand rõhutas rändekriisi lahendamisest kõneldes ühtsuse ja vastutuse jagamise ning koostöö olulisust, seda ka illegaalse immigratsiooni transiidi ning päritolu riikidega. "Saame kriisist väljuda vaid koos solidaarselt tegutsedes, Schengeni põhimõtetest kinni pidades, oma välispiiri kindlustades ning inimkaubitsejate võrgustike tegevust tõkestades," lausus välisminister. „Hindame kõrgelt Püha Tooli ja paavsti isiklikku panust sõjapõgenike abistamisel,“ lisas ta.

Kaljurand ja Parolin arutasid ELi koostööd idapartneritega ning viimaseid arenguid Valgevenes ja Ukrainas. Kaljurand rõhutas idapartnerite toetamise olulisust reformide läbiviimisel ning integratsioonil Euroopa Liiduga. "Eesti reformikogemus ja tee ELi ning NATOsse võiks kindlasti olla eeskujuks ja innustuseks kõigile idapartneritele," lisas Kaljurand.

Välisminister kinnitas Eesti pühendumust arengukoostööle ning andis ülevaate arengukoostöö ning humanitaarabi tegevustest. "Eesti on oma arengu- ja humanitaarabi suunanud eelkõige riikidele, kus saab oma võimalustele ja kogemustele tuginedes pakkuda lisaväärtust. Raskustes olevaid riike ja elanikke nende kodumaal abistades saame ka edasisi rändevooge ära hoida," sõnas Kaljurand. "Rahvusvahelistest humanitaarkriisidest, sealhulgas loodusõnnetustest tingitud abivajadused on tohutud ning ressursse olukorra leevendamiseks napib," lisas ta.

Eesti ja Püha Tooli suhted on head ning igapäevaelus toimub Eesti ja Katoliku kiriku vahel koostöö hästi. "Roomakatoliku kirikul on hoolimata väikesearvulisest kogukonnast Eesti ühiskonnas ja kultuurielus oluline ning nähtav roll," sõnas välisminister Kaljurand.

Kohtumisel räägiti ka paavst Franciscuse kohtumisest Moskva ja kogu Venemaa patriarhi Kirilliga.

Tegemist on kõrgeima Püha Tooli esindajaga, kes külastab Eestit pärast 1993. aastal toimunud paavst Johannes Paulus II visiiti. Visiidiga märgitakse ära Püha Tooli ja Eesti vaheliste diplomaatiliste suhete taaskehtestamise 25. aastapäev.

Toimetaja: Merit MaaritsRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.